V trutnovské nemocnici byl vyhlášen ve čtvrtek zákaz návštěv kvůli aktuálnímu vývoji situace v regionu s nákazou covid-19. Zákaz se nevztahuje na návštěvy u pacientů v terminálním stavu a u nezletilých pacientů. U těchto návštěv bude nemocnice vyžadovat dodržování zvýšených protiinfekčních opatření včetně používání ochranných pomůcek.

Městská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem vyhlásila od pátku 11. září zákaz návštěv na oddělení následné péče.

Na Trutnovsku se můžou nechat lidé otestovat na covid-19 v nemocnicích v Trutnově a Dvoře Králové nad Labem každý všední den ráno od pondělí do pátku. V Trutnově probíhají odběry vzorků od 8.30 hodin zpravidla hodinu, záleží na aktuální situaci. Denně tam odebírali více než 40 vzorků, v posledních dnech, v době rapidního nárůstu aktivních případů v regionu, testují až 100 lidí denně. Ve Dvoře Králové trvají odběry od 7.00 do 8.30 hodin. Testy zpracovává mikrobiologická laboratoř v trutnovské nemocnici.

Výsledky se lidé dozví v 99 procentech případů nejpozději do 24 hodin. V Trutnově se můžou objednat na odběry i samoplátci. Nutná je předchozí telefonická objednávka. "V případě, že je objednáno k testování více než dvacet osob z jednoho zařízení, vyráží na místo náš tříčlenný tým. Tak tomu bylo například v případě Senior domů Beránek v Úpici," sdělil Deníku ředitel trutnovské nemocnice Miroslav Procházka.