„Proč zrovna amfiteátr? Protože je to srdce celého areálu, díky kterému prostor žije a konají se tu velké akce,“ zdůvodňuje plány Michal Rosa, starosta města Trutnova. Radnice chystá kompletní odstranění všech laviček vč. betonových patek a kovových konstrukcí. Vlivem stáří a opotřebení jsou již hodně poškozené. Poté přijdou na řadu terénní úpravy. Odstraní se stávající chodníky včetně podloží, obruby a povrchy pod lavičkami.

Nové lavičky budou z kovové konstrukce se sedáky a opěradly z impregnovaného sibiřského modřínu. „Oproti původnímu řešení řad sedadel do tvaru oblouku, budou řady laviček v rovině. Je to nejen na výrobu levnější varianta, ale v případě potřeby bude mnohem jednodušší je opravit,“ vysvětluje Klára Bednářová, vedoucí Odboru majetku města MěÚ Trutnov. Kapacita nového amfiteátru bude přibližně 1256 míst k sezení. Mezi řadami laviček vzniknou dva nové chodníky ze žulových kostek. Opravy se dočká také plocha mezi podiem a lavičkami, která bude z hutněného asfaltového recyklátu.

close Trutnovské Bojiště bude mít nový amfiteátr info Zdroj: RSU, s. r. o. zoom_in

Radnice v tuto chvíli chystá výběrové řízení na dodavatele stavby. Odhadovaná částka na revitalizaci amfiteátru je dle projektu 9.500.000 Kč včetně DPH. Výsledná cena však bude známá až po skončení výběrového řízení v průběhu podzimu. Přípravné práce by mohly začít ještě letos. „Hotovo chceme mít do konce května příštího roku, abychom nijak nebránili začátku nové sezóny v areálu,“ dodává trutnovský starosta.