"Přibližně čtvrtina všech PCR testů v naší laboratoři je vyhodnocena s pozitivním výsledkem, počet pacientů v naší nemocnici postupně narůstá," informovala o momentální situaci mluvčí Oblastní nemocnice Trutnov Lucie Chytilová.

Trutnovská nemocnice zavádí covidové oddělení a kvůli zhoršující se epidemické situaci v regionu rovněž od pondělí 8. listopadu dočasně nebude provádět plánované operace na centrálních sálech. Týká se to zejména velkých operací v celkové anestezii.

"Současně dojde k omezení provozu rehabilitačního, ortopedického a onkologického oddělení. Důvodem je vznik covidového oddělení, které si vyžádá personální posily z řad našich zdravotníků a vznik oddělení se sdruženým lůžkovým fondem," upřesnil ředitel Oblastní nemocnice Trutnov Miroslav Procházka.

Zdravotnický personál se stará o COVID pacienty na ARO v Nemocnici Ryhnov nad Kněžnou. Již v několikáté vlně a stále pozitivní personál a lidský přístup jako by se starali o své příbuzné..
Nakažených v hradeckém kraji přibylo za týden dvaapůlkrát, včera dva mrtví

V provozu nadále zůstanou ambulance, omezení se nedotkne ani porodnice a většiny gynekologických výkonů. "Uvědomujeme si, že tato opatření mají negativní dopad na kvalitu života pacientů, kterým bude jejich operace odložena. Tato situace nás velice mrzí, musíme ale reagovat na aktuální vývoj situace a zabezpečit pacienty, jejichž stav vyžaduje naši akutní pomoc," vysvětlil Procházka. "Dovolujeme si proto naše pacienty opět požádat o pochopení a spolupráci v této náročné době," dodal.

Do Oblastní nemocnice Trutnov mají návštěvy od 1. listopadu zakázaný vstup.
Trutnovská nemocnice vyhlásila zákaz návštěv

Ředitel Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Ivan Kučera k aktuálnímu stavu uvedl: "Situace v našem kraji se z hlediska počtu nově zjišťovaných pozitivně testovaných osob nadále rychle zhoršuje. Buďme opravdu rozumní, opatrní a dodržujme již známou základní prevenci. Abychom sami zbytečně neonemocněli, ale současně také nepřispívali k šíření viru v našem kraji. Děkujeme všem, kteří chápou znovu vzrůstající riziko v našem kraji a svých vhodným chováním a jednáním chrání sebe i ostatní. Všem, kteří se prvně i opakovaně očkují, kteří respektují stanovená preventivní opatření v nejrůznějších zařízeních i při dalších aktivitách."

Silvie Šidáková, primářka rehabilitačního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov.
Mnoha lidem by se srovnalo zdraví, pokud by si narovnali vztahy, tvrdí primářka

Očkovat se bude vedle nemocnic a praktických lékařů v neděli v Hostinném. Město nabízí pro veřejnost očkování od 9 do 13 hodin ve sportovní hale, a to jak třetí dávkou pro zájemce, kterým uplynula lhůta 6 měsíců od druhého očkování, tak jednorázovou vakcínou pro dosud neočkované obyvatele.

Silvie Šidáková, primářka rehabilitačního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov.
Nový trend. Rehabilitace pomáhá lidem s dýchacími potížemi po covidu