Momentálně je na Trutnovsku 1946 aktivních případů onemocnění covid-19. Za posledních 24 hodin přibylo 118 nových případů. Od pondělí se uzdravilo 993 osob.

Od ledna bylo Trutnovsko dlouho vůbec nejvíce zasaženým okresem v Česku. Před dvěma týdny kvůli tomu vláda izolovala okres. Policisté hlídají hranice na 36 stanovištích. Během 14 dní zákazali vjezd na Trutnovsko nebo výjezd z okresu ven více než 4500 vozidlům.

V tomto týdnu začal klesat počet nakažených osob. V průběhu celého pracovního týdne se udržel počet aktivních případů onemocnění covid-19 pod hranicí dvou tisíc. Více než dva tisíce jich bylo nepřetržitě od 6. ledna. Trutnovsko se vymanilo z pozice okresu, kde se nejvíce v republice šíří koronavirus. Situace rozhodně není dobrá, přesto pokles případů je znatelný. Před dvěma týdny bylo v okrese 2747 případů, tento pátek 1946.

Na české covidové mapě se daleko více červenají podle údajů ministerstva zdravotnictví jiné okresy. V kraji se v posledních dnech šíří koronavirus rychleji na Hradecku a Náchodsku a také v okresech na západě Čech. Podle ministerstva zdravotnictví bylo na Trutnovsku za posledních sedm dní 825 osob s potvrzenou nákazou. Náchodsko mělo za stejné období 1173 osob a Hradecko 1687.