V Trutnově je 298 nakažených osob, ve Dvoře Králové nad Labem 253, ve Vrchlabí 78, v Hostinném 67, v Úpici 31, v Mladých Bukách 25, v Janských Lázních 25, v Žacléři 13. Během týdne výrazně narostl počet případů ve Rtyni v Podkrkonoší, kde je 63 nemocných, v sousedních Batňovicích 31.

Covid-19 v českých okresech.
Nejnakaženější obce v ČR. Koronavirus v nich má aktuálně i každý pátý

V Královéhradeckém kraji se aktuálně vyskytuje 5315 onemocnění covid-19. Bezmála dva tisíce (1972) jich je na Hradecku. V kraji zemřelo kvůli koronaviru 62 osob.

Z měst, která zasahují do Libereckého kraje, má Jilemnice 21 případů, Studenec 16, Vysoké nad Jizerou 36, Rokytnice nad Jizerou 44, Harrachov 9, Jablonec nad Jizerou 36, Semily 66, Turnov 224.

Pondělní zasedání bezpečnostní rady ORP Trutnov v malém sále Městského úřadu v Trutnově.
Trutnov chce kvůli pandemické situaci aktivovat zdravotnické zálohy

Zhruba 210 lidí je aktuálně v Královéhradeckém kraji hospitalizováno v jednotlivých nemocnicích. Na různých odděleních hradecké fakultní nemocnice jich leží na osm desítek. "V tuto chvíli leží na infekční klinice 24 pacientů, z toho sedm jich je na jednotce intenzivní péče této kliniky. Dalších pět pacientů, z nichž čtyři jsou na umělé plicní ventilaci, leží na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Dalších sedm pacientů je na jiných jednotkách intensivní péče, vyčleněných pro covid pozitivní pacienty. Na standardních lůžkách ostatních vyčleněných klinik a pracovišť je hospitalizováno dalších 43 nemocných s covid-19. Situace se ovšem průběžně mění," řekl Deníku ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Testy na covid-19 provádí jilemnická nemocnice v objektu před novou poliklinikou v pracovní dny a v sobotu od 7.30 do 11 hodin.
Jilemnická nemocnice navýšila počet covidových lůžek, ruší plánované operace

O pacienty s covidem se na rozdíl od jarní vlny starají na podzim i v krajských nemocnicích v Trutnově, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Náchodě a Dvoře Králové nad Labem. "V tuto chvíli máme vyčleněno 154 covidových standardních lůžek a 26 intenzivních ventilovaných, čtvrtina lůžek je momentálně volná," informovala mluvčí holdingu Lucie Chytilová.

Oblastní nemocnice v Trutnově zrušila do odvolání možnost odběrů pro samoplátce kvůli enormnímu nárůstu zájemců o odběry na covid-19 indikovaných Krajskou hygienickou stanicí nebo oprávněnými lékaři.

Pondělní zasedání bezpečnostní rady ORP Trutnov v malém sále Městského úřadu v Trutnově.
Ivan Adamec: Stav není dobrý, křivka růstu nemocných je příliš strmá

Z důvodu narůstající poptávky po odběrech na covid-19 došlo k přetížení objednávací telefonní linky trutnovské nemocnice. Ta vyřešila situaci zřízením nového telefonního čísla pro tyto účely. Nově mohou lidé ke stávající lince 737 231 167 v­yužít také číslo 721 007 020. Od středy zavedla Oblastní nemocnice Trutnov on-line rezervační systém.

"Tato opatření však nenavyšují kapacitu odběrového místa, které je nyní 250 vzorků denně, ani laboratoře, která zpracovává ještě další desítky vzorků navíc. Kapacitu odběrů jsme od jara, kdy naše laboratoř vyšetřovala zhruba 80 až 100 vzorků denně, navýšili více než trojnásobně, a to ve stejném personálním obsazení oddělení Mikrobiologie a imunologie," vysvětlil ředitel Oblastní nemocnice Trutnov Miroslav Procházka.

Odběrový stan pro testy na covid-19 je v trutnovské nemocnici. Otevřený je každý den od 7 do 15 hodin.
Na Trutnovsku přibylo za den 97 nových případů koronaviru, další osoba zemřela