V Rudníku došlo v blízkosti rodinného domu k sesuvu svahu. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči evakuovali obyvatele. Statik na místě vyhodnotil, že je potřeba svah stabilizovat, opatření zajistí místní firma.

Voda ve čtvrtek zaplavila fotbalové hřiště v městské části Trutnova Libeč.
Rybník? Ne, fotbalové hřiště v Libči. Voda řádila i na dalších místech

V Dolní Branné zaplavila voda až do výšky jednoho metru silnici třetí třídy 295/3, kterou řada řidičů používá k cestě do Vrchlabí a k vrchlabskému závodu automobilky Škoda Auto. "Na úseku mezi 0,5 a 1 km se nachází přibližně 1 metr vody a silnice je zcela neprůjezdná," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Dopravu na místě řídí policisté, řidiče upozorňuje na situace dopravní značení. "Na místě se nacházejí i další složky, zejména hasiči, které pracují na odstranění vzniklé situace. Budou probíhat práce s bagrem a další těžkou technikou. Zatím není známo, jak dlouho tato uzavírka potrvá. Vzhledem k této situaci žádáme všechny řidiče, aby si k cestě do Vrchlabí vybrali jinou trasu.," dodala Prachařová.

Kvůli extrémně silnému větru nejezdí na lanovka na Sněžku. Sněžku dnes nad ránem zasáhl vítr o síle orkánu, v nárazu dosáhl rychlosti 181 km/h.

Skiareály dnes omezují provoz kvůli silnému větru. Mimo provoz je kabinková lanovka Černohorský Express z Janských Lázní na Černou horu. Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn jsou v provozu lanovky Labská, Harmony a Mísečky. Ostatní lanovky a vleky v lyžařském areálu jsou mimo provoz z důvodu silného větru.

Od rána vyjeli hasiči v kraji ke stovce událostí.
Ráno bez proudu. Kvůli vichřici vstávalo do tmy 14 tisíc domácností v kraji

Na železniční trati u Trutnova v úseku Janovice - Adršpach byl ráno zastaven provoz kvůli stromu, který spadl na koleje.

Podle informací energetiků zůstává k 12. hodině v Královéhradeckém kraji dvaadvacet a půl tisíce domácností bez energie, k nejpostiženějším oblastem patří Hradec Králové a okolí, Jičínsko směrem na Semily, Náchodsko, Trutnovsko a Rychnovsko.