Současné zábavy a plesy v masopustním období napovídají tomu, že v Trutnově, městě bohatém na kulturu, není o zábavu nouze. Kromě mládí se ovšem dokáží pobavit a rozveselit i ti takzvaně dříve narození.

V trutnovském Klubu důchodců v Národním domě se každý čtvrtek konají schůzky členů, kde se zpívá, tančí a předávají se různé životní zkušenosti a veselé zážitky.

Do večerních hodin nestačí čas na vše, co si chceme povědět. Proto se rádi sejdeme zase za týden, pokračovat hlavně v písničkách, na které se ještě nedostalo. Kapela Pozdní sběr pod vedením Františka Oplta, má ve svém rejstříku bohatou škálu písní od lidových, dechovkových, country až po ty, které jsme se učili už jako malí ve škole. Pro větší pestrost se střídá Pozdní sběr s hudebníkem a zpěvákem Milanem Krétem. Rádi si zatančíme na melodie z bohaté sbírky Semaforu a šedesátých let minulého století. Veselosti se meze nekladou, hlavně že se snažíme v rytmu pohybovat a udržujeme si optimistický pohled na svět. Bujnou fantazii a veselí předvedli členové na maškarním plese i z vlastnoručně vyrobených masek.

Taky spolupracujeme s mateřskou školou Srdíčko z Horního Starého Města. Děti nás navštěvují u příležitosti různých svátků Mezinárodního dne žen, vítání jara, Mikuláše, kde nám předvádějí tanečky, scénky, zazpívají písničky a přinášejí i vlastnoručně vyrobené dárečky. My jim zase na oplátku věnujeme něco sladkého a paním učitelkám kytičku.

V loňském roce jsme uspořádali výlet na Veselý Kopec u Hlinska a do Národního hřebčína ve Slatiňanech.

Kromě krásných koní jsme si prohlédli muzeum kočárů, různých způsobů osedlávání koní, zdobení a mnohá vyznamenání za vítězství. V bohaté činnosti hodlá Klub důchodců v Trutnově pokračovat i v letošním roce.