Uspěli také dosavadní koaliční partneři občanských demokratů Volba pro město (7,89%, 3 křesla) a Sdružení pro Trutnov s podporou hnutí Starostové a nezávislí (6,66%, 2 mandáty). Společně mají v zastupitelstvu těsnou většinu 17 křesel z 33.

Je ale možné, že ke spolupráci přizvou ještě další stranu. "Pokusíme se sestavit životaschopnou koalici. Jsem příznivcem širší koalice, ale záleží na tom, co bude případný další partner chtít. Věřím, že jednání budou úspěšná," prohlásil Ivan Adamec.

Horkým kandidátem na vstup do koalice mohou být Piráti. "Dostali jsme nabídku vstoupit do koalice. Budeme ji zvažovat, protože v koalici bychom mohli lépe prosadit některé naše cíle. Bude to otázka dalších jednání," přiznal lídr Pirátů Martin Jiránek. 

Pro spolupráci čtyř stran při vedení radnice jsou i členové dosavadní koalice. "Pro prosazování cílů, které jsme měli v našich volebních programech, by bylo lepší vyjednat početnější koalici než sedmnáct proti šestnácti," oznámil Tomáš Hendrych z Volby pro město. "Budeme radši, když v koalici bude někdo navíc, než ta minimální sedmnáctka. Ale uvidíme, jak se k tomu ti další postaví," uvedl Roman Kyncl ze Sdružení pro Trutnov. 

Úplně jiné starosti má naopak ČSSD. V Trutnově zažívá historický propadák - obdržela jen 4,3 procent hlasů a poprvé od roku 1990 nebude v zastupitelstvu. Nejméně přitom měla dosud 4 mandáty.

V trutnovském zastupitelstvu bude působit nadále komunista Zdeněk Ondráček.

Skokanem trutnovských voleb je lékař Jiří David, jenž se dostal do zastupitelstva ze 16. místa kandidátky ODS.

NOVĚ ZVOLENÍ ZASTUPITELÉ TRUTNOVA
close . info Zdroj: . zoom_in

STRANY ZVOLENÉ DO ZASTUPITELSTVA

strana nebo hnutí výsledek 2018 mandáty 2018 mandáty 2014
ODS     29,67 %     12     10
ANO 2011     15,82 %      6       5
Piráti a nezávislí     11,42 %      4       0
Žít v Trutnově       9,63 %      4        3
Volba pro město       7,89 %      3        3
Sdružení pro Trutnov       6,66 %       2        3
KSČM       5,97 %      2       3