Například do dělostřelecké tvrze Stachelberg se zpřístupněným podzemím se už ve všední dny nedostanete. „Tento měsíc tu budeme každý víkend a také na Václava 28. září. V říjnu pak jen o sobotách," informoval předseda provozujícího občanského sdružení Martin Vlasák.

Pravidelný víkendový ruch skončil na další vojenské památce, odolovském pěchotním srubu T-S 26. Zájemci mohou přijít ještě o svátečních víkendech v září i říjnu. Otvírací doba se ale zatím nemění v Malých Svatoňovicích, kde KVH Odolov provozuje Vojenské regionální muzeum. „Chceme zatím pokračovat tak, jako o prázdninách. Do října bude možné přijít každý víkend od 10 do 16 hodin," potvrdil David Beneš.

Známý Hospital v Kuksu má stabilně otevřeno od 9 do 17 hodin. Ale už ne každý den, v září je vždy v pondělí zavřeno. A v říjnu přijeďte jen o víkendech a ve svátek. Změna otvírací doby (9 – 18 hodin) se zatím netýká blízké Zoo ve Dvoře Králové, kde pokračuje letní sezona. Podzimní (9 – 16) probíhá v říjnu a její začátek je pohyblivý v závislosti na počasí. Galerie antického umění v Hostinném je do konce září přístupná denně mimo pondělí. Od října pak lze unikátní sbírku odlitků vidět jen čtyři všední dny.

Kratší je i návštěvní doba hradu Trosky. Populární zříceninu můžete navštívit mimo pondělí vždy od 8.30 do 16 hodin. Hrad Valdštejn v srdci Českého ráje je i v září otevřen denně