Posluchače po obcích provedou jejich starostové. „Během zimy navštívíme s mikrofonem některé starosty a vyzpovídáme je. Natočený materiál se stane základem pro speciály.

Povídání doplní informace z lyžařských areálů a krkonošských infocenter. Zavítáme do Správy KRNAP a vydáme se za členy Horské služby. A protože do Krkonoš jezdí plno osobností kulturních, sportovního a společenského života, tak ani ony nezůstanou ušetřeny otázkám našich redaktorů,“ přibližuje novinky v programu Krkonošského turistického vysílání moderátor Josef Mádle. V prvním lednovém speciálu posluchače čeká hlavní město zimních sportů Špindlerův Mlýn, po kterém je provede starosta Vladimír Staruch.

V týdnu od 12. ledna se KTV vypraví se starostou Zdeňkem Krausem do Černého Dolu. Lyžařský areál představí Petr Hynek ze společnosti Mega Plus s.r.o. Během zimní sezony KTV zavítá například do Janských Lázní, Svobody nad Úpou, Harrachova nebo Vrchlabí. Vysílání dostupné na www.radio-kulisek.cz zajišťují studenti Střední školy v Lomnici nad Popelkou.

(jt)