Informace návštěvníkům pomohou při plánování výletů nebo dovolené. Čtveřice mladých redaktorů posluchače v pěti až sedmiminutových blocích, které se budou každý týden obměňovat, seznámí se zajímavými místy regionu i chystanými akcemi. Relace zahrnují pouze mluvené slovo a jednotlivé rubriky oddělují krátké hudební předěly.

Projekt začal vznikat loni v květnu. U jeho zrodu stálo dětské Radio Kulíšek z Lánova ve spolupráci se Svazkem měst a obcí Krkonoše. „Už od počátku nám bylo jasné, co by se měli potencionální posluchači z internetového vysílání dozvědět. Vycházeli jsme z dlouholetých zkušeností, které získáváme od turistů. Do projektu jsou proto zařazeny dopravní informace, pozvánky na výstavy, zajímavá místa, nebudou chybět samozřejmě oblíbené cyklobusy, tipy na výlety na běžkách nebo aktuální podmínky v lyžařských areálech, “ přibližuje výkonný ředitel svazku Michal Vávra.

Odkaz na turistické vysílání zájemci postupně najdou na webových stránkách zdejších měst, obcí a dalších institucí. Logo už je umístěno třeba na stránkách Pece pod Sněžkou, obcí Chotěvice a Rudník nebo na webu Radia Kulíšek.

Zprávy od sousedů

Zprávy budou zaměřené především na krkonošský region. V rubrice Co se děje u našich přátel ale redaktoři přinesou tipy na výlety a kulturní akce v okolních regionech, jako je Královédvorsko, Podkrkonoší, Český ráj nebo sousední Polsko. „Uvažujeme také o zařazování rozhovorů se známými osobnostmi, které mají vztah ke Krkonoším,“ doplnila koordinátorka projektu Jana Tauchmanová.

Relace budou zatím pouze v českém jazyce, další mutace jsou v plánu. „Od zimní sezóny bychom přidali i polskou jazykovou mutaci, protože naši severní sousedé jezdí do Krkonoš často lyžovat. Dalším krokem bude vysílání v němčině,“ naznačuje Michal Vávra.