Nejprve se jednalo o turistku, která v neděli dopoledne sklouzla úbočím Sněžky na polskou stranu do Kotle Lomniczki. „Žena upadla při pohybu po uzavřené Jubilejní cestě na Sněžku, v úseku, kde jsme prováděli v posledních letech již několik obdobných záchranných akcí," uvedl k upřesnění místa nehody záchranář Tomáš Novák.

V podvečer se rozběhla záchranná akce také ve Špindlerově Mlýně, kde kvůli zledovatělému terénu uvízli na Cestě česko – polského přátelství, v úseku mezi Špindlerovou boudou a Poledním kamenem, tři návštěvníci hor. "Opět se jednalo o lokalitu, která je za podmínek zledovatělých cest na hřebenech Krkonoš zcela typickou pro uvíznutí turistů a nebo nedobrovolný výlet na polskou stranu hor," popsali horští záchranáři.

Ke třetí události došlo v pondělí kolem poledne, kdy bylo nutné zasáhnout pomoci transportní techniky na vrcholu Sněžky. Horská služba dopravila dvě dvojice vyčerpaných a ne zcela dobře vybavených turistů z vrcholu do Pece pod Sněžkou. „Přesto, že Horská služba varuje, vyzývá a informuje, stále se najdou jedinci, kteří se vydají na horskou túru nedostatečně nebo nevhodně vybavení. Často podcení nástrahy meteorologické situace, nebo přecení své síly,“ dodávají jednohlasně zasahující záchranáři.