Ještě v době uzávěrky byly hlasy vyrovnané u Geoparku Českého ráje a modernizace operačních sálů Panochovy nemocnice. Do deseti projektů, které ve městě Evropská unie podpořila, proudilo více než 180 milionů korun, v rámci celého severovýchodu Čech, tedy Pardubického, Libereckého a Královéhradeckého kraje, přišlo na 18 miliard korun.

Více rekonstrukcí

„V Turnově se nám podařilo získat hodně financí do projektů, které jsme potřebovali a které budou sloužit prakticky všem lidem. Obávám se však budoucnosti, kdy hrozí, že se podmínky zpřísní, a my nezískáme peníze na to, co bychom opravdu potřebovali," řekl včera na náměstí starosta Tomáš Hocke. Podle něj by radnice nejvíce potřebovala peníze třeba na rekonstrukci mašovské školy, městských parků a podobně. Se složitou administrativou si prý úředníci města nakonec poradí, ale spektrum projektů regionům nevyhovuje.

„Zmokli jsme zatím všude, ale tady v Turnově se na nás mezi pár kapkami smálo sluníčko," pochvaloval si za regionální radu ROP Severovýchod Jakub Semerád. „Zmokli jsme zatím ve Dvoře Králové i Hradci," dodal.

Starosta Hocke mezi lidmi, kteří přicházeli k hlasovacím tubusům, ocenil, že město s řadou projektů uspělo a dokázalo realizovat projekty, na něž by ve svém rozpočtu peníze určitě nenašlo.

Otakar Grund