Projekt se připravuje řadu let, proti plánovaným úpravám se vždy objevily kritické hlasy. Aby se neshodám předešlo, rada města souhlasila se vznikem pracovní skupiny. Kromě radních a zastupitelů by v ní měli být také zástupci spolků, kteří areál využívají, a veřejnosti. „Naším úkolem nebude projektovat, ale shodnout se na zadání revitalizace, které bude zahrnovat představy o provozu areálu, možnostech dalšího využití, fungování restaurace, provozu sportovišť, vztahů s okolím. Teprve poté přijde na řadu práce architektů a projektantů,“ vysvětlil místostarosta Dvora Králové nad Labem Vítězslav Šturma, který byl sestavením pracovní skupiny pověřen.

Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem.
ANKETA: Mělo by město investovat miliony do opravy Tyršova koupaliště?

„K účasti v pracovní skupině jsem již oslovil zástupce Tyršova plaveckého klubu, Sokola, Junáka, vodní záchranné služby ČČK a oddílu kanoistiky. Zároveň jsem k nominacím vyzval lídry opozičních volebních stran v zastupitelstvu a určitě oslovím i zástupce z řad veřejnosti,“ dodal Šturma.

Při přípravě zadání revitalizace Tyršova koupaliště může pracovní skupina využít výsledků rozsáhlého dotazníkového šetření z léta 2021. „Tehdy se zapojilo přes 700 respondentů a řada z nich nám během osobních setkání vyplnila také pocitovou mapu, případně vyjádřila své přání,“ uvedl starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím.

Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem.
Dvůr Králové řeší, co provede s koupalištěm. Starý bazén je piha na kráse

V nejbližší době by měla rada města schválit personální obsazení pracovní skupiny, aby tak mohla začít co nejdříve pracovat.

Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem.Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem.Zdroj: Jiří Bartoš