Do slunného léta je sice ještě daleko, navíc ani není jisté, jestli bude vydařené, skalní vyznavači prázdnin u vody ale mají jasno. Neváhají si kvůli tomu dokonce ve značném předstihu koupit permanentku. „Za první dny utržilo koupaliště přes 44 tisíc korun za 34 permanentek a 16 kabinek,“ oznámila mluvčí dvorské radnice Miroslava Kameníková. Dlouhodobá vstupenka stojí 1100 korun pro dospělého a 650 korun pro mládež a důchodce.

Hlavní zájem se očekává až se teploty vyšplhají ke třicítce. Plovárna připomínající pohodu třicátých let minulého století je pak cílem místních, ale i lidí z okolních měst. „Loni bylo celkem prodáno asi 38 tisíc vstupenek a permanentek na koupaliště,“ uvedla mluvčí.

Letos se navíc očekává také nápor lidí ze sousedního Trutnova, kde je koupaliště kvůli rozsáhlé rekonstrukci zavřené. V kraji velmi oblíbený „Tyršák“ by ale nápor měl zvládnout. „Není stanovena kapacita areálu, ale pouze kapacita jednotlivých bazénů. Hlavní plavecký má kapacitu 230 koupajících, druhý provozovaný v režimu přírodního koupaliště má kapacitu 200 koupajících,“ upřesnila Miroslava Kameníková.

Dvorské permanentky se letos poprvé prodávají jako čipové karty. „Po zkušenostech z posledních let odhadujeme, že se jich můžou prodat stovky kusů,“ oznámil vedoucí plovárny Zbyněk Wolf.

Hradecké koupaliště Flošna, další oblíbený rekreační areál v kraji, neprodává sezónní permanentky, ale pro stálé zákazníky má čipové hodinky. „Platí pro všechny hradecké plavecké areály, můžou jimi i platit i na squashi, bowlingu a v našich restauracích,“ upřesnil vedoucí koupaliště Jan Konvalinka.