Cena vstupenky do Karkonoskiego Parku Narodowego (KPN) pro dospělého návštěvníka činí 8 złotych (cca 50 Kč), cena pro děti od 8 let, studenty, penzisty a zdravotně postižené je poloviční, tedy 4 złoté (25 Kč). Děti do 7 let vstupné neplatí. Třídenní lístek stojí 20 zlotých (120 Kč). Do národního parku v Polsku platí rovněž jako vstupenka jízdenka z lanovky z Karpacze na Kopu.

Zaměstnanci společnosti eParki.pl musí být v terénu vždy vybaveni služebním průkazem a oblečeni ve stejnokroji s logem KPN i eParki.pl. „Povinnost platit vstupné se netýká červeně značené Cesty česko-polského přátelství od skalního útvaru Sviňské kameny (Trzy Swinki) po Soví sedlo (Sowia Przełęcz), ani dále pokračující hraniční modré trasy od Sovího sedla po Pomezní sedlo (Przełęcz Okraj). Platit není třeba ani na Polskem vedoucí části Jantarové cesty od Luční boudy k červené Cestě česko-polského přátelství,“ doplnil informaci náměstek ředitele Správy KRNAP Jakub Kašpar.

Krajská hygienická stanice v Hradci Králové ve čtvrtek oznámila, že podle aktuálních odběrů z tohoto týdne se zhoršila kvalita vody v trutnovských Dolcích.
Na Dolcích se zhoršila kvalita vody, oznámili hygienici