Akce se bude konat na několika místech. Centrem kulturních programů je pódiu na louce u Základní školy. Tady bude akce v 9 hodin zahájena projevy. Od 09.15 do 9.30 je připraveno vystoupení žáků místní školy a polských kolegů. Po nich se představí originální soubor mužoretů. Od 9.45 bude podium na dvě hodiny patřit dechové hudbě Podzvičinka. Dále se představí Jiří Cerman, Sopen Hajnice, od 17 hodin zahraje populární country Lokálka z Hradec Králové.

Následovat bude Dukla Vozovna z Pardubic. Večer vyvrcholí od 21 hodin koncertem legendární skupiny Turbo. Závěr celé akce obstará v 23 hodin ohňostroj. Na louce pod pódiem bude od 13 hodin bungy trampolína 2v1 pro děti i dospělé.

Letošní novinkou je výstava v budově obecního úřadu, věnovaná myslivost a včelařství. Zájemci tu najdou například informace o sokolnictví, Řádu svatého Huberta nebo o nedaleké naučné stezce v Hájemství.

Už tradičně patří louka pod budovou obecního úřadu vpravo od stezníku ukázkám řemesel. Budou tu staročeské stánky, lidová tvorba z Podkrkonoší a polského Marciszówa. Stánků z Polska bude letos víc než vloni. Svá vystoupení tu odbudou břišní tanečnice a skupina historického šermu Durabo. Také občerstvení bude mít ráz staročeského tržiště.

Nebudou chybět ukázky parkurového skákání, kynologie a agility v podání kynologického klubu Nový svět. Veteran car club Dvůr Králové připravil ukázku autoveteránů a motocyklů. V prostoru u kocléřovského lomu bude už od dopoledne probíhat setkání stavitelů domácích traktůrků a příznivců traktorových soutěží.

Lunapark najdou děti na fotbalovém hřišti, kam zavítají kolotoče, houpačky a střelnice. Od 15 do 16 hodin se mohou těšit nejmenší návštěvníci na Zábavné odpoledne pro děti, které pořádá o.s.Pegale, na zahradě mateřské školy. Budou tu hry, soutěže a zábava.

Travnatý pozemek před obecním úřadem bude dopoledne patřit ukázkám techniky a zásahu hasičského záchranného systému a Policie ČR. Na víceúčelovém sportovním hřišti se od 10 hodin uskuteční nohejbalové utkání trojic obcí Vítězná, Pilníkov, Marciszow a Dvůr Králové. Od 13 do 16 hodin budou na louce za návsí v Kocléřově připraveny pro zájemce fotolety vrtulníkem.Jako tradičně je celá akce pro návštěvníky zdarma. Pořadatelé doufají, že počasí bude všem účastníkům přát.