Akci uspořádala Horská služba ČR a Polska ve spolupráci s občanským sdružením Alpy 4000. „Lavinový workshop byl zdarma, takže jak lidé chodili okolo Labské boudy, tak se průběžně zapojovali,“ uvedl Pavel Cingr z HS Krkonoše.

Během soboty a neděle se konala řada přednášek na téma skialpinismus v Krkonoších, přežití v lavině, první pomoc při záchraně z laviny nebo počasí na horách. Sobotní večer navíc zpestřily přednášky dobrodruhů z expedic Pumo Ri a Vild Choice. Po oba dny nechyběly ani praktické ukázky práce horských záchranářů, kteří předvedli měření sněhového profilu, poskytování první pomoci, práci s lavinovými přístroji, nebo vyhledávání v lavině se speciálně vycvičenými psy.

„Chtěli jsme, aby se lidé dozvěděli co nejvíce o pohybu ve volném terénu a jak mají používat různou techniku, třeba tzv. pípáky, nebo batohy se systémem airbagu. Zájemci si mohli vyzkoušet na umělých pannách resuscitaci a podobně,“ sdělil Pavel Cingr.

V rámci workshopu se konalo také IV. otevřené mistrovství České republiky v lavinové záchraně. „Byl to vlastně doprovodný program pro zájemce, kteří si mohli některé znalosti přímo vyzkoušet,“ dodal Pavel Cingr.