Karolínka se narodila v pět hodin ráno

Hradec Králové (4. ledna) - Prvním hradeckým miminkem roku 2011 se stala holčička Karolína Černá. Narodila se Kateřině a Janu Černým v porodnici královéhradecké fakultní nemocnice chvilku po páté hodině ranní. Vážila 3930 gramů a měřila 53 centimetrů. Od magistrátu dostane děvčátko a její maminka pět tisíc korun a zlatou pamětní minci.

Ministr John slíbil další posily

Nový Bydžov (14.ledna) Do města, kde od loňského podzimu řeší bezpečnostními opatřeními zvýšenou trestnou činnost romské menšiny, přijel ministr vnitra Radek John. „I přes omezené možnosti jsme z vody uvařili hustou polévku,“ řekl s nadsázkou o bezpečnostních opatřeních starosta Bydžova Pavel Louda. Ministr vnitra Radek John í slíbil, že pokud se situace bude i nadále vyhrocovat, zdejší policisty posílí o další hlídky. Již od začátku roku v Novém Bydžově pomáhají policisté z Nechanic, takže se jejich počet z patnácti zvýšil na čtyřiadvacet.

Los o byty: někomu štěstí, jinému žal

Hradec Králové (2. února) „Jé, to jsem já!“ zašeptala nevěřícně moje sousedka hned při tažení prvního čísla, které tak přineslo startovacímu bytu o velikosti 1+kk nového majitele. Losování o celkem 84 startovacích bytů proběhlo v hradeckém Adalbertinu. Zájemců bylo celkem 373. K dispozici bylo 19 bytů o velikosti 1+ kk a 65 bytů 2+kk. Za nájemné ve výši 21 korun za metr čtvereční tam ti šťastní mohou bydlet tři roky. Ten čtvrtý rok už zaplatí částku vyšší a pak musí byt opustit.

Dělnická strana se chystá do Bydžova

Nový Bydžov (14. února ) Po letošním 10. lednu se situace začala pomalu zklidňovat. Jak to ale bude ve městě vypadat za pár týdnů? To zatím nikdo netuší. Starostovi Nového Bydžova Pavlu Loudovi nyní na stole leží oficiální žádost o povolení mítinku na zdejším Masarykově náměstí v sobotu 12. března. Se žádostí přišla Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS). Lidé jim prý píší, aby se přijeli sami přesvědčit, jak zoufalá je ve městě situace. Slibují: žádné zbraně ani kukly.

Politici: muslimy nechceme!

Hradec Králové (28. února) Poprvé se diskuse o mešitě začaly vést na podzim loňského roku. Někteří se od té doby obtížně smiřují s faktem, že by na území Hradce měla stát muslimská modlitebna. Koncem minulého týdne se strhla debata plná emocí, jíž se účastnila poslankyně a zastupitelka Hana Orgoníková (ČSSD), náměstek hejtmana Vladimír Derner (KDUČSL) a Valentin Kusák, zakladatel sdružení Antimešita. Zastávají ostré názory proti mešitě.

Nový biskup Jan Vokál pozdravil věřící mobilním telefonem

Hradec Králové (4. března) „Ze srdce zdravím všechny nové spolupracovníky a přítomné, jsem stále ještě pohnut svým jmenováním, nicméně se těším na působení v Hradci Králové,“ tak zněla první slova Jana Vokála, nového, v pořadí již pětadvacátého biskupa královéhradecké diecéze. Jeho zdravice doputovala do královéhradeckého biskupství prostřednictvím mobilního telefonu.

Z Nového Bydžova se stalo bojiště

Nový Bydžov (14. března) Do města na jedné straně přijelo okolo pěti set členů a příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti a na straně druhé přibližně dvě stě jejich odpůrců. To vše pod dohledem zhruba dvou stovek policistů. Jak nám potvrdila mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková, zraněni tu byli tři lidé. Byli mezi nimi Rom, který upadl do bezvědomí, když ho s dvojicí romských aktivistů po mítincích a pochodech v ulicích Bydžova napadlo třináct stoupenců DSSS.

Zřícené hradby zavalily tři auta

Hradec Králové (28. března ) - Na parkoviště vedle Adalbertina v centru krajské metropole na třídě ČSA se v sobotu před polednem zřítila část městské hradby. „Přivolaní hasiči pomohli z trosek vyprostit tři poškozená auta,“ řekla Deníku mluvčí královéhradecké radnice Magdaléna Vlčková. Jak dodala, sesuv posoudí objednaný statik. Místo je ohraničeno páskou, aby nedošlo k dalšímu poškození majetku. Celé parkoviště je zavřené a označené značkou zákaz vjezdu. Bylo obrovské štěstí, že k sesuvu došlo v sobotu. Neparkovalo tu mnoho aut, neprocházeli zde lidé. Včera se totiž sesuv hradeb rozšířil zhruba na dvojnásobek oproti sobotě.„Jde o historickou městskou hradbu, která byla součástí původního opevnění, avšak nejevila žádné vnější známky poškození,“ řekl na místě neštěstí primátor města Zdeněk Fink.

Nové trolejbusy si odbyly svůj křest

Hradec Králové (5. dubna) Jedenáct kloubových trolejbusů představili zástupci města a dopravního podniku v prostorech terminálu hromadné dopravy veřejnosti. Dnes brzy ráno trolejbusy vyjedou na linky městské dopravy. „Uvádíme do provozu jedenáct nových kloubových trolejbusů. Nové kloubové vozy budou jezdit téměř výhradně na linkách s číslem jedna a dvě. Pouze v případě přetížení ostatních linek nasadíme kloubový vůz,“ řekl ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich. Novinkou u kloubových trolejbusů je i samoobslužné otevírání dveří. Dopravní podnik nepředpokládá žádné zásadní komplikace. V krátké době by si lidé měli zvyknout.

Kvůli plynu si promluví s Finkem

Hradec Králové (19. dubna) Přečerpávací stanice s propan butanem, kterou provozuje firma Profer Group na Slezském Předměstí v Hradci Králové, leží v žaludku mnohým občanům. Tak moc, že svolali jednání, na nějž pozvali hradeckého primátora Zdeňka Finka, aby věci nabraly nějaký spád. „Případná havárie by zasáhla velkou část Slezského Předměstí v poloměru jednoho kilometru,“ uvedl předseda Komise místní samosprávy Slezské Předměstí Miloslav Devetter.

Další zajímavé události přineseme v příštích dnech.