Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uffo je mezi finalisty o stavbu roku

Trutnov - Mezi patnácti stavbami, z nichž vzejde 3. října pět vítězů, je i ekologicky šetrný hypermarket v Jaroměři. Dva zástupce má v soutěži také Pardubický kraj.

13.9.2011
SDÍLEJ:

UFFOFoto: Archiv

Stavba Společenského centra Trutnovska pro kulturu a volný čas, které ve městě i v okolí nikdo neřekne jinak než Uffo, postoupila mezi patnáct nejlepších v soutěži Stavba roku 2011. Nominaci udělila porota složená z odborníků za vytvoření působivého soudobého kulturního zařízení se zřetelem k velké variabilitě využití.

Stavba, v níž lze přestavovat vnitřní prostor pomocí posuvných stěn, totiž nabízí několik využití. Sál klasického divadla a kukátkové scény pojme 391 diváků, při přestavení na arénu 589 diváků. Odstraněním akustických panelů dochází k expanzi hlediště do foyer a vytváří se prostor pro maximálně 641 diváků. To je také varianta koncertního sálu ve tvaru arény.

„Myslím si, že mezi pět nejlepších staveb roku 2011 se Uffo může dostat, dokonce by si to tato stavba zasloužila, protože jiná taková v české republice není,“ poznamenal ředitel Uffa Libor Kasík a pokračoval: „Řekl bych, že je to z toho důvodu, že až na výjimky se kulturní stavby v Česku nerealizují, a také tím, jaké má Uffo možnosti. Viděl jsem konkurenci a podle mě by další postup pro Uffo neměl být problém.“

Podle jeho slov nebude mít případný úspěch přímý vliv na návštěvnost. „Ale bude dobře, když se o stavbě dozvědí lidé z celé republiky a tím se možná zvýší povědomí o tom, že Trutnov je moderní kulturní město,“ dodal Kasík.

Uffo do devatenáctého ročníku soutěže, jejímž cílem je seznámit odbornou i laickou veřejnost s úrovní českého stavitelství a architektury, přihlásila stavební firma BAK, která práce v letech 2008 až 2010 realizovala.

Sedmičlenná porota, která Uffo 2. srpna navštívila a za doprovodu starosty Trutnova Ivana Adamce a ředitele divadla Libora Kasíka si stavbu důkladně prohlédla, se při hodnocení zaměřila na kvalitu dokončených prací, architektonického řešení a jeho zvládnutí dodavatelem stavby, spokojenost investora a uživatelů stavby. Do soutěže se nyní může zapojit i veřejnost, která svým hlasováním na stránkách www.stavbaroku.cz rozhodne o tom, kdo získá cenu veřejnosti. Výsledky budou vyhlášeny 3. října v Senátu.

V seznamu finalistů, z něhož vzejde pět staveb roku bez rozlišení pořadí, je z Královéhradeckého kraje ještě ekologicky šetrný hypermarket s nulovou uhlíkovou stopou v Jaroměři. Zastoupení má i Pardubický kraj a to díky krytému plaveckému bazénu v Litomyšli a multifunkčnímu dopravnímu terminálu v České Třebové, který již získal zvláštní cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR za zásadní modernizaci přednádražního prostoru uzlové železniční a její skloubení s osobní automobilovou a autobusovou dopravou.

Autor: Miroslava Kameníková

13.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
AREÁL VĚZNICE v Žacléři je v žalostném stavu. Po zaplacení ho má nyní převzít nová majitelka.

Věznice v Žacléři má kupce. Ještě nezaplatil

Ilustrační foto

Ukončená i pokračující série. A pět tref Hochmana

Rybám uškodili predátoři a tuhá zima. Bude jich méně

Královéhradecko - Rybníky postupně vydávají svá šupinatá bohatství. Výlovy jsou v plném proudu a rybáři postupně hodnotí výsledky. Na ty závěrečné je ještě brzy, ale už teď je zřejmé, že se někde na celkovém množství ryb podepsala tuhá zima. Škodili také predátoři.

Z hornické bašty je skanzen

Žacléř /FOTO/ - Taková to byla pýcha. Čtyři staletí žacléřského hornictví dnes připomíná už jen industriální skanzen.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Vyprodané Uffo ozářil operní mág Adam Plachetka

Trutnov /FOTO/ - Operní hvězda v Trutnově. Sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka zazpíval v pondělí večer před vyprodaným sálem trutnovského Uffa muzikálové melodie v rámci hudebního festivalu Trutnovský podzim.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení