S dohlížením nad bezpečností ve městě strážníkům budou pomáhat nové kamery v ulicích. Na projekt za přibližně 600 tisíc korun by mohli získat od ministerstva vnitra dotaci až 350 tisíc korun.

„V letošním roce plánujeme rozšiřovat kamerový systém z centra města do ulic, které z něj vycházejí. Nové kamery budou umístěny nedaleko mostu Jana Opletala a na budově bývalé tržnice na Karlově," uvedl strážmistr královédvorské městské policie Jindřich Hauke.
Kamera přibude také v Havlíčkově ulici. Modernizace se dočká technologie sledování náměstí T.G. Masaryka a také služebny strážníků.
„Technologie sledování služebny je z roku 2004. Je zastaralá, zcela nevyhovující," vysvětlil Jindřich Hauke.

Už v nejbližších dnech začnou městští strážníci využívat tzv. broadcast server, který umožňuje přenos videosignálu z kamer do mobilních zařízení. Co se ve městě děje tak strážníci budou moci sledovat i v terénu na mobilních telefonech a noteboocích, připojených k internetu.

Rozšiřování městského kamerového systému navazuje na projekt prevence kriminality z loňského roku. Na budovu ČSOB byla mimo jiné umístěna moderní kamera, která pokryje celou Revoluční ulici, část náměstí T. G. Masaryka, část náměstí Odboje i spojovací uličku vedoucí z Revoluční ulice do ulice Přemyslovy.

„Na loňskou akci s celkovými náklady 251 tisíc korun získalo město dotaci ve výši 90 procent z Programu prevence kriminality 2012 Ministerstva vnitra ČR," dodal Jindřich Hauke.

Pavla Svítková