KRAJSKÝ PŘEBOR

Dvůr Králové B – Týniště 2:0 (1:0).

Fotbalisté dvorské rezervy přivítali v šestém kole neporažený a vedoucí tým tabulky, navíc mužstvo, které bylo dlouhá léta rivalem áčka v divizi. Tentokrát si však s partou kolem kanonýra Mergance poradilo i béčko. To přišly podpořit tři stovky diváků a potěšit je dokázal již v 8. minutě mladíček Macek, jenž pohotově otevřel skóre – 1:0. Dvůr hrál na zkušeného soupeře chytře a držet jej daleko od své branky se dařilo i po pauze. To ale přesto musel několikrát zasahovat brankář Kobos, jenž spoluhráče podržel. Když pak přidal druhý gól nádhernou ranou Podolník, byl skalp lídra na světě!

I. A TŘÍDA

Vrchlabí – Červený Kostelec 1:1 (1:1).

Duel s lídrem soutěže odehráli také Vrchlabští a rozhodně si nepočínali zle. Po úvodním oťukávání dokonce v 7. minutě dvakrát nastřelili tyč, do vedení šel ale z brejku soupeř, když se trefil Bárta. Zaslouženého vyrovnání se dočkali domácí v minutě 21., když přesně zakončoval Lev. Po přestávce již byli lepší hosté, bojovností však Vrchlabí cenný bod uhájilo, navíc tým několikrát podržel skvělý gólman Šulc.

I. B TŘÍDA

Rudník – Bílá Třemešná 1:2 (0:2).

Okresní derby přineslo slušný fotbal, v němž každý poločas patřil jinému týmu. Ten první hostům, kteří lačnili po vítězství z venku, jehož dosáhli naposledy v prvním kole loňského ročníku. No a vykročili za ním slušně. V 9. minutě podnikli pěknou akci, na jejímž konci Tomáš Kubelka pustil míč bratranci Josefovi a jeho technická střela zapadla k tyči – 0:1. Ve 22. minutě zakončil další rychlou kombinaci Čuboň a s domácími to vypadalo zle. Hosté hráli jednoduše, naopak Rudník jakoby se nemohl dostat do svého obvyklého tempa.

To se podařilo až po přestávce, kdy byli domácí jasně lepší. V 66. minutě dokonce Havránek po centru za obranu snížil a stejný hráč mohl i srovnat. Vočkovi udělal kličku, zcela prázdnou branku ale trestuhodně přestřelil. Při brejku T. Kubelky pak domácí podržel Rodr, i tak ale hosté s vypětím všech sil cenné vítězství udrželi. Pochvalu zaslouží fandové obou celků, ale také rozhodčí Stieber.

Janské Lázně – Libáň 3:2 (0:1).

Se značně okleštěnou sestavou nastoupily Janské Lázně proti soupeři, kterému se zatím na podzim daří. Formu hosté prokázali i v Krkonoších, kde od 32. minuty díky trefě Hlavatého zaslouženě vedli. Brzy po pauze navíc zvýšil Balcar (0:2) a zdálo se, že tato trefa domácí definitivně položí. Jenže v 57. minutě Krudenc krásně uvolnil Dvořáka st. a na jeho centr si naběhl Horák, jenž hlavou snížil. Poté mohl domácí popravit Bányácski, jeho tutovku ale zázračně kryl Bernasinski. V 80. minutě vyrovnal hlavou matador Dvořák a pět minut před koncem zmrazil hosty po centru Němečka Kašpar – 3:2. Takový byl víkendový obrat číslo jedna!

Úpice – Milíčeves 6:3 (2:3).

Ještě dokonalejší obrat přinesl duel v Úpici. Jasným favoritem zde byli domácí a hosté z Milíčevsi měli být jen tím, kdo přijede odevzdat body. Jenže! Domluva kouče Čápa po debaklu v Libáni asi nezabrala dostatečně a po 43. minutách domácí prohrávali 0:3. Přitom hosté přijeli hlavně bránit, brejkové situace jim ale v sobotu prostě vycházely. Na třetí trefu ale o minutu později dokázali domácí odpovědět gólem Peterky a když se krátce před pauzou trefil i Finger, bylo jasné, že skvělou návštěvu čeká ve druhé půli drama.

A tak se i stalo. Úpický kouč provedl o přestávce dvě změny a už v 52. minutě vyrovnala Sparta z penalty po gólu Kulhánka – 3:3. Za další čtyři minuty se trefil právě střídající Winter a stejný hráč za deset minut zvýšil i na 5:3. Konečnou podobu dal výsledku v 79. minutě hlavou Melichar a v Úpici se mohlo slavit.

Mladé Buky – Trutnov B 2:0 (1:0).

V Mladých Bukách bylo v sobotu k vidění derby dvou rivalů a nutno předem říci, že se duel odehrál velice slušně. Přispěl k tomu i kvalitní výkon rozhodčího Fryše, jenž v zápase nemusel vytahovat ani jednu žlutou kartu a pochvalovaly si jej obě strany. Už v první půli se soupeři vypracovali po několika šancích. Tu největší domácí ale Mihálkovi parádně vyrazil gólman Dousek a na druhé straně si Strasser poradil se samostatným únikem Holase.
I po pauze kralovali oba brankáři, nakonec se ale diváci přece jen gólů dočkali. V 76. minutě po rohovém kopu skóroval Brhel a když se v závěru prosadil při brejku Mikolajczyk, bylo o vítězi rozhodnuto. Vše ale mohlo být jinak. Povedenou ránu Vomočila ale fantastickým zákrokem zneškodnil Strasser. Domácí tak napravili zaváhání z minulého týdne, naopak rezerva Trutnova navázala na porážku se Sobotkou.

Žacléř – Jičín B 3:4 (3:1).

Vyhraný zápas ztratili v sobotu fotbalisté žacléřského Baníku. Ti proti outsideru z Jičína brzy prohrávali, slepenými góly Bašeho a Skály však dokázali stav po půlhodině hry dokonale otočit. Ve 42. minutě navíc zvyšoval na 3:1 v dobré střelecké formě hrající Janata.

Po přestávce ale přišel nečekaný zvrat. Domácí úplně vypadli z tempa a v 65. minutě bylo vyrovnáno. Mohla za to i katastrofální koncovka Baníku a na tu Gajdošovi svěřenci doslova „dojeli“. Ve třetí minutě nastavení navíc z pokutového kopu dokonal hattrick hostující Zugar (3:4) a vystřelil svému týmu tři body.

Mostek – Stará Paka 2:2 (2:1).

Ani ve svém třetím domácím utkání Mostek nedokázal zvítězit, a tak se zatím opakuje loňský podzim, kdy svěřenci trenéra Lebedy marně čekali na tříbodový zisk. Zápas přitom začali ve velkém stylu a soupeře, který v minulém kole nadělil „kanára“ Mladým Bukům, zaskočili dvěma góly. Ten první padl už po pár vteřinách hry. Centr Besšapošnikova si pro sebe ve vápně šikovně stáhl mladíček Polák a parádně zavěsil – 1:0. Ve 14. minutě dostal míč za hostující obránu kanonýr mužstva Hendrych a expres s jedenáctkou na zádech pohodlně skóroval po kličce brankáři – 2:0. Otřesení hosté se velmi rychle vrátili do hry zásluhou hlavičky Pavlíčka – 2:1. Domácí akcie do konce poločasu mohl několikrát zvýšit O. Pacák, ale jeho hlavičkám chyběla větší přesnost.

Po přestávce se obraz hry změnil. Na mosteckou branku se valil jeden útok za druhým. Domácí defenziva ovšem držela. Až tedy do 86. minuty, kdy střídající Vrabec obstřelil Jirana – 2:2.