Vůz už nesplňuje požadavky sanitních vozů pro záchrannou službu a tak dalo vedení kraje souhlas s jejím darováním. Původně nepotřebná sanitka tak pomůže úpickým hasičům.

„Darovaný sanitní vůz již nesplňuje požadavky vozů rychlé lékařské pomoci ani rychlé záchranné pomoci a stal se tak pro Zdravotnickou záchrannou službu Královéhradeckého kraje nepotřebným," vysvětluje radní pro oblast zdravotnictví Jana Třešňáková. Dar schválila postupně jak Rada Královéhradeckého kraje, tak krajské zastupitelstvo.

Jedná se o VW Transporter s pořizovací cenou asi 1,7 milionu korun. Město Úpice využije darovanou sanitku pro Sbor dobrovolných hasičů, a to pro zásahovou jednotku k přepravě osob a materiálu na místo mimořádné události. Vozidlo je vybavené varovným světlem, transportní technikou, infarktovým křeslem a nosítky s podvozkem.

Vyřazení deset let starého vozu souvisí i s obnovou vozového parku Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Ta by totiž měla křtít nové sanitky začátkem prosince.