Slouží jako hlavní zdroj pitné vody pro jednatřicetitisícový Trutnov. Její rekonstrukce je nejvýznamnější chystanou  investicí firmy a náklady se odhadují na 120 milionů korun.

Hlavní částí modernizace bude instalace nové technologie. „Stávající zařízení sice dokáže vyrobit pitnou vodu podle požadovaných norem, ale je již na hranici životnosti," řekl ředitel Moravec. Pokud by šlo vše hladce, chtěly by vodárny stavbu zahájit začátkem roku 2014.

Nyní dokončují příslušné dokumentace, tendr na dodavatele stavby by chtěly vypsat ve druhé polovině  roku. Na stavbu podnik žádá dotaci z fondů Evropské unie. Dosud největší investicí podniku byl v roce 2009 dokončený projekt výstavby kanalizací a čištění odpadních vod Čistá horní Úpa za více než půl miliardy korun. Stavbu podpořila dotací zhruba 300 milionů korun Evropská unie. Zbytek VaK zaplatil z úvěru, který splácí částkou 11 milionů korun ročně. Hlavními akcionáři firmy  jsou Trutnov, Pec pod Sněžkou, Janské Lázně, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky a Horní Maršov, které vlastní dohromady 84 procent akcií.

Společnost VAK zdražila od ledna vodné a stočné o 9,9 procenta na celkových 63,71 koruny za krychlový metr dodané a odkanalizované vody. Z hlediska regionu je nejvyšší cena v Hradci Králové, kde se u některých domácností blíží 90 korunám.