„Žádný mykolog nezná všechno,“ říká k exponátům ze Žacléřska, Úpicka a Adršpašska organizátor Petr Kuráň. On sám je členem mykologického kroužku v Trutnově, stejně jako Jiřina Langrová.

Dalším z pomocníků mu byl Jiří Křížek, spoluzakladatel stejného kroužku v Úpici. A také členky žacléřského Klubu žen. „Letošní sezona byla dost nevyrovnaná. Největším problémem ale nejsou ani tak houby samotné, jako sehnat dostatečný počet lidí na sesbírání co nejpestřejší škály,“ dodává Kuráň. Výstavu doplňovala i malá Krakonošova zahrádka a množství odborných časopisů a knih. „Mykologie má v Čechách více než stoletou tradici a kolem osmdesáti procent lidí se vydává alespoň občas houby sbírat,“ potvrzuje Petr Kuráň.

On sám se účastní i soutěží v poznávání hub. „Na svůj mladý věk má vynikající znalosti. To potvrzují i umístění v soutěži Náchodský křemeňák. Loni byl druhý a letos ve velmi silné konkurenci třetí. Přitom jeho soupeři jsou většinou výrazně starší a zkušenější,“ doplňuje kronikářka trutnovského mykologického kroužku Jiřina Langrová.