Organizátoři se navzdory složité situaci nevzdali a dokázali charitativní běh uspořádat, když šikovně rozdělili účastníky a ti startovali průběžně během celého dopoledne. Závodníci absolvovali tratě dlouhé 6, 10 a 15 kilometrů. Šest kilometrů uběhl nejrychleji Tomáš Holubec (28:00 min.), deset kilometrů Petr Veselý (45:01 min.). Na nejdelší, patnáctikilometrové trati zvítězil David Pauzar (1:04:52 hod.). Desetikilometrový běh se psem, disciplínu zvanou canicross, absolvovala nejlépe Eliška Cutychová (50:30 min.).

Výsledky a dosažené časy ovšem nebyly při Běhu Dobrého Draka tím nejpodstatnějším. Klíčová byla pomoc pro Lucinku, která je kvůli vrozené rozsáhlé kalcifikaci mozku odkázána na stoprocentní péči rodičů a okolí. Sobotní akce pomohla získat větší a lepší kočár, aby mohla pohodlně dojíždět do Speciální školy v Trutnově, zřízené Diakonií Vrchlabí. "Tam je velmi šťastná. Díky skvělému kolektivu učitelského sboru i dětí se může dál rozvíjet jak smyslově, manuálně nebo pohybově. Ráno nás doslova honí do školy a odpoledne se jí domů nechce," říkají její rodiče.

"Rádi bychom poděkovali všem za přízeň a příspěvky. Ať už těm, co přišli na start nebo jen přispěli darem na účet. Vaše příspěvky jsou pro nás až omračující. Jste naprosto skvělí. Musíme smeknout před všemi organizátory této akce. I přes nucenou změnu termínu a všechny ty zákazy, co nyní jsou, dokázali zvládnout bravurně pořadatelství. Moc vám děkujeme," uvedla rodina Kašparových.

"Děkujeme všem, kdo přišli a podpořili Běh Dobrého Draka 2020 pro Lucinku, a že vás bylo hodně. Výkony byly úžasné. Vyhlášení vítězů proběhne příští víkend," sdělili organizátoři Běhu Dobrého Draka.

Lucinka Kašparová se narodila v Trutnově v roce 2007. Má o tři roky staršího bratra, maminku a tatínka. Od mala zaostává ve svém vývoji. Leží, ale bez podpory sama nesedí a nechodí. Směje se, brouká si, naříká, ale nemluví.

Lucinka se pohybuje jen překulováním nebo krátkým plazením. Jakýkoliv jiný přesun je na rodičích nebo asistentech ve škole. Z tohoto důvodu, potřebuje ke svému životu mnoho speciálních pomůcek, které jsou přizpůsobitelné přesně jejím potřebám. Dennodenně nám usnadňují péči o Lucinku a její přepravu. Lucinka ani nekouše, veškerá strava musí být dobře rozmělněna. Sama se cíleně nenají ani nenapije. Nutností je její krmení a podávání pití.

Při premiérovém ročníku 2019 se běželo pro Ivetu Haškovou, která po nálezu a operaci hlavy zůstala takřka odkázaná na invalidní vozík. Sama pracovala v Alzheimer centru a pomáhala jiným. Jejím snem bylo lyžovat s dcerou v Alpách. V jejím případě se ale jedná o lyžování na monoski. Loni se podařilo vybrat při Běhu Dobrého Draka neuvěřitelných 50 000 Kč, takže Iveta se mohla zúčastnit kurzu jízdy na monoski a určitě bude moci jej ještě zopakovat a také vyrazit do vytoužených Alp.