Přes 8 tisíc v pátek a 10 tisíc v sobotu. To byly počty prodaných vstupenek na slalomové závody. Vysoké číslo, z kterého původně panovaly obavy. Vždyť Špindl je plný každý víkend! Co když nastane kolaps? Nestalo se.

Pořadatelé závodů s policií situací zvládli. Po oba dny posílali některá auta na rezervní parkoviště ve Vrchlabí ještě dřív, než mohlo dojít k zaplnění Špindlu. V době závodů tak vždy byla na odstavných plochách ještě nějaká volná místa a silnice do krkonošského střediska se tak nemusela zavírat.

"V pátek stálo na odstavné ploše Vejsplachy asi 400 aut, a lidé z nich využili kyvadlové autobusy. To bylo pro klidnou dopravní situaci klíčové. V sobotu situace byla podobně příznivá," potvrdil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Ve Špindlerově Mlýně se v sobotu pokračuje druhým dnem Světový pohár v alpském lyžování.

Sobotu nezhoršily ani vyšší počet fanoušků, ani střídání turistů ubytovaných ve Špindlu. „Doprava byla poměrně v klidu, hlášené nebyly žádné komplikace, ani nehody. Ani nájezd nových turnusů situaci nezhoršil,“ řekl Vincenc.

Desítky policistů a pořadatelů ve žlutých vestách hlídkovaly na cestě od Vrchlabí už od brzkého rána, v pátek i sobotu. Nešlo je přehlédnout, byli téměř všude. Dopravu dirigovali už na kruhovém objezdu Vejsplachy ve Vrchlabí a v Herlíkovicích. „Hlášené zatím nebyly ani krádeže nebo jiné trestné činnosti,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.