„Nejmladšímu závodníkovi bylo deset let, nejstaršímu majiteli psa, který s ním běhal po trati s překážkami, bylo přes pětašedesát let,“ prozradila jedna z organizátorek, Daniela Hoblová. Celkem se akce zúčastnilo sto čtyřicet týmů ve třech kategoriích. Nad správným průběhem disciplín dohlíželi rozhodčí ze Slovenska. Možná i proto na závod dorazila také skupina soutěžících od našich východních sousedů. Čeští závodníci přijeli z různých koutů republiky. Absolvovali šest běhů. Vítězkou v kategorii malých plemen se stala Martina Konečná se šeltie collií, mezi středními psy vyhrála Eva Zezuláková, také se šeltie. Mezi největšími plemeny se dařilo zástupkyni Slovenska, Renátě Králové s border colií.

Část závodníků zůstala na místě, protože začínala série táborů. „Tři turnusy jsou určené pro příznivce agility. Další věnujeme obedience a konečně poslední bude výcvikový tábor sportovní kynologie,“ vysvětlil Martin Antonín. Mezi instruktory budou i mezinárodní specialisté, na táborech bude možné složit mezinárodní zkoušky.

Na konci prázdnin se mohou příznivci kynologie těšit na další ročník soutěže o nejkrásnějšího voříška a také na Čivava cup, soutěž pro nejmenší druhy plemen. Většina akcí je určena také pro veřejnost, která se může přijít podívat na práci se psem.

Pro účastníky táborů, soutěží a členy kroužků, které v Novém světě fungují, dokončili organizátoři akcí prosklenou terasu u klubovny. Ta nabízí možnost zázemí ve špatném počasí. Dokončeno je také sociální zařízení a zázemí. Novinkou je také nápojový automat.