Středa dopoledne:

Policie České republiky ve středu dopoledne Deníku potvrdila, že zadržela několik osob. "Provádíme s nimi výslechy, z nichž vyplyne závěr. O probíhajícím vyšetřování nyní ale z taktických důvodů ještě informovat nemohu," sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Zároveň vyloučila obavy obyvatelů Borovnice, že by se jednalo o násilný trestný čin. "Nic takového se v Borovnici nestalo. Na případu pracujeme, bližší informace ale zatím nemůžeme podávat, protože by to mohlo ovlivnit vyšetřování. Budeme totiž vyslýchat další svědky," řekla Šárka Pižlová. "V závislosti na výsleších podáme bližší informace veřejnosti během čtvrtka, maximálně pak během pátečního dopoledne," doplnila.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Úterý dopoledne:

Policisté zasahují zhruba 100 metrů od místní restaurace U myšáka, naproti továrně Tessitura Monti Cekia. "Bydlí tam takový problémový soused u své babičky. Nic jiného ale nevím," řekl Deníku zdroj ze sousedství, který si nepřál být jmenován.

"Zatím vůbec netušíme, co se děje. Je tu opravdu velké množství policistů, byla tu i zásahová jednotka. Ale jak říkám, žádné bližší informace zatím nemáme," řekl starosta Josef Bušák, který je sousedem rodinného domu, který policisté obehnali páskami.

Sdílnější není zatím ani policie. "Na akci je zatím uvaleno informační embargo. Policie na místě stále zasahuje, úkony trestního řízení stále probíhají, proto nemohu být sdílnější. Kolegové z kriminálky na případu pracují, více informací poskytneme v příštích dnech," sdělila mluvčí Policie České republiky z Trutnova Šárka Pižlová.

V Borovnici zasahuje policie