Poté budou moci milovníci zimních sportů vyrazit už jen do Harrachova, kde by mělo lyžování skončit až v polovině dubna.

Harrachov má přes půl metru sněhu

Harrachovský areál nabízí stále velmi dobré podmínky. Sněhu je na sjezdovkách nadále i přes půl metru a podle náčelníka lanovky Milana Goče zatím lyžaři zájem o zimní sporty neztratili. Středisko Rýžoviště sezonu zakončí v pondělí. „Lanovka z centra Harrachova na Čertovu horu bude v provozu pro lyžaře do 15. dubna,“ řekl Goč.

V Rokytnici nad Jizerou se naposled lyžovalo v neděli, lyžaři ale budou moci areál navštívit opět už v pátek. „Bude ještě jezdit lanovka na Lysou horu. Je to spíš pro běžkaře, ale budeme tam udržovat i modrou sjezdovku, protože je průjezdná,“ uvedl ředitel Spartaku Rokytnice Petr Ceé. Definitivně zimní sezona v Rokytnici skončí v pondělí.

Slušné podmínky a desítky centimetrů sněhu na sjezdovkách nadále hlásí i středisko Desná – Černá Říčka na Jablonecku. O zimní sporty už ale zájem není. „Nejsou lidi. Kvůli tomu se v týdnu nejezdí a kvůli tomu končíme,“ řekl vedoucí vleku Dietmar Lauer. Lyžovat se bude už jen v sobotu a v neděli, o velikonočním pondělí bude areál zavřený.

Běžkaři mohou 
na magistrálu

Šanci zalyžovat si mají stále i běžkaři. Před víkendem pro ně upraví Jizerskou magistrálu. „Lyžařů už přes týden tolik není, ale o víkendu máme parkoviště obsazená,“ uvedla ředitelka Jizerské o.p.s. Jana Lhotová.

V Bedřichově se už parkuje za letní ceny. Jarní počasí se zatím na stavu tras příliš nepodepsalo. Větší vytáté místo se objevilo jen u Krásné Máří. „To je jediná lokalita, kde je významnější problém. V centrálních Jizerkách je ještě tři čtvrtě metru sněhu,“ dodala ředitelka Jizerské o.p.s.