Barevné domky v Hajnici  připravily pro veřejnost akci Vítejte v Bradavicích aneb Barevné loučení s létem. Na celé odpoledne se Oranžový dům v Trutnově zahalí do kouzelnického hábitu Harryho Pottera, kde na návštěvníky čeká bohatý program, kterým Vás provede Draco MALFOY alias moderátor Jan TUNA.

Jedná se o další z benefičních akcí Barevných domků Hajnice, jež poskytují sociální služby lidem s mentálním postižením. Na těchto akcích se daří prolínat svět lidí s postižením a svět tzv. zdravých a naplňovat tak poslání Barevných domků – Žít spolu, ne vedle sebe.

Jako v bradavické škole bude i v Oranžovém domě probíhat výuka. Návštěvníci z řad Mudlů  se naučí létat na koštěti, hrát famfrpál, vařit lektvary, vyrábět klobouky nebo se bránit proti černé magii. „Jelikož program je pestrý, před zahájením upřesníme, kde se co nalézá, kde a v čem mohou malý Mudlíci soutěžit," uvedla Minerva MCGONAGALOVA alias ředitelka BD Hajnice Lenka Škarková.

V Oranžovém domě se budou bavit i dospělí. Občerstvovat se bude v hospodě U Děravého kotle v Prasinkách nebo v Medovém ráji (v Oranžové kavárně). Zahraje skupina Madam, Pěna nebo Jarní vánek. Barevné loučení s létem se uskuteční za finanční pomoci sponzorům, přičemž všichni účinkující včetně moderátora Vás budou bavit bez nároku na honorář.