Ministerská vyhláška o povinnosti prodejců označovat zřetelně od včerejška v obchodech dopékané pečivo ze zmrazených polotovarů, může být zatěžkávací zkouškou pro pekaře, obchodní řetězce i samotné odběratele.Nic se nemění

Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu odborníků se kvalita zmrazeného pečiva dopékáním na konkrétních místech v obchodech nemění. Někteří se domnívají, že zákazníci budou cedulkami s upozorněním zmateni. Povinnost je povinnost, a tak nás zajímalo, jak se s ní zúčastnění poprali v podkrkonošské metropoli. Například jeden z obchodů řetězce Coop, který dopéká na prodejnách pečivo, změnu nezaznamenal. „Cedulku jsme umístili, ale jinak se pro nás nic nemění. Čerstvé pečivo bereme z poloviny od různých pekařů v regionu a zbytek dopékáme. Lidé to vyžadují a jsou na to zvyklí," poznamenal vedoucí z kryblické prodejny, která byla včera shodou okolností otevřena po obnově. Zákazníci to, jestli je pečivo nejdřív zmrazené nebo dovezené z nějaké pekárny, při výběru moc neřeší.

Bagety voní ulicí

„O dopékání polotovarů v samošce víme. Je to příjemné. Ulicí to voní a člověk si přinese teplé bagetky už k ranní kávě. Když jdu do krámu odpoledne, koupím si tam pro změnu běžné housky, protože jsou prostě levnější," svěřila své dojmy oslovená zákaznice.

Obchodníci se musí od včerejška smířit s vyhláškou. Dodržují ji?

Ve všech prodejnách, do nichž jsme včera zavítali, bylo původně zmrazené pečivo označeno. V některých výrazně, jinde spíše symbolicky.

„Upřímně se přiznám, že jsem si ani žádných cedulek nevšiml. Prostě mám hlad, tak mířím k bagetám, které mám rád. Jestli byly předtím zmrzlé, to mi je jedno. Doma taky zmrazujeme pečivo a když se vyndá z lednice, je jako čerstvé," podotkl včera před polednem u samoobsluhy řetězce Enapo v Polské ulici Pavel Drnovec. I když malinkými písmenky, bylo inkriminované zboží označeno.

V centru na Pěší zóně jsme v samoobsluze Bala našli pro změnu velkou ceduli. U pecí se měla prodavačka co ohánět. „Ani nestíhám často dopékat, lidi mi to tady berou doslova pod rukama," smála se. Nejvíc prý tu jdou na odbyt štrůdly a další sladké či slané dopeky. „Každý vidí, že tu dopékáme, vždyť to lidem dotváříme přímo před očima," dodala prodavačka.

Pekařství Wlotzkových v centru města si na málo zákazníků stěžovat rozhodně nemůže. Tady mají zboží čerstvé, protože je u něj přilehlá pekárna, kde se peče chleba a další výrobky přímo v místě. „Nedám na to čerstvé zboží dopustit. Do marketů nechodím. Není nad to, koupit si čerstvé rohlíky, takže si sem vždy pro ně radši dojdu," poznamenala nakupující důchodkyně.

ANKETA: Upřednostňujete čerstvé nebo rozpékané pečivo?

Květa Štěpánská, Velké Svatoňovice:
„Já jsem z vesnice a tam mají obchod Vietnamci. Občas když chci, tak se zastavím v nějakém hypermarketu. Takže většinou nehledím na to, jaké je pečivo, a kupuji to, co mají."

Pavlína Ernztová, Žacléř
„Většinou si vybírám pečivo, které je čerstvé. Někdy kupuji na chuť dopékané v obchodech. Raději bych preferovala čerstvé pečivo, které bude podle mě chuťově lepší."

Marcela Štachová, Trutnov
„Kupuji bagety v obchodě, ale netušila jsem, že jsou mražené. Přesto mi ale chutnají a budu je jíst i nadále. Když si koupím pečivo a nespotřebuji jej, tak jej taky dám do mrazáku."

Eliška Hepnarová, Trutnov
„Dříve jsem nehleděla na to, zda bylo pečivo zmražené nebo čerstvé. Ale vzhledem k tomu, že ode dneška bude označené, tak si určitě raději koupím čerstvé než rozpečené."

(jm, nf)