Během druhé poloviny uplynulého týdne výrazně narostl počet aktivních případů na Trutnovsku, kde se vyskytl covid-19 například v trutnovském gymnáziu. Zatímco ve čtvrtek 3. září mělo Trutnovsko pouze 17 případů onemocnění covid-19, v pondělí 7. září se zvýšil jejich počet na 45.

"Ve středu odpoledne jsem obdržel informaci, že jeden žák trutnovského gymnázia byl pozitivně testován na covid-19. Krajská hygienická stanice následně trasováním označila skupinu 11 spolužáků, kteří byli první den školy s pozitivně testovaným v bližším kontaktu. Všech 12 osob je momentálně v karanténě. Výuka probíhá ve všech třídách nadále prezenční formou a škola stále věnuje maximální pozornost zajištění hygieny a prostor," uvedl ředitel trutnovského gymnázia Petr Skokan.

Nejvíce aktivních případů v Královéhradeckém kraji je v okrese Hradec Králové, který registruje 69 nemocných, Náchodsko jich má 58. Menší počet onemocnění se vyskytuje na Jičínsku (23) a Rychnovsku (18).

Od začátku pandemie zemřelo na covid-19 v Královéhradeckém kraji šest osob - tři na Jičínsku, jeden na Hradecku, Rychnovsku a Trutnovsku.