Ve Špindlerově Mlýně plánuje Skiareál Velikonoce na lyžích, ve Svatém Petru chce mít otevřené sjezdovky až do Velikonočního pondělí 18. dubna.

"Zdá se, že zima opravdu ještě neřekla své poslední slovo. Ve Špindlu začalo sněžit a sněhové podmínky jsou stále vynikající. Rozhodli jsme se proto prodloužit letošní sezónu ještě o týden, a to až do Velikonoc. Věříme, že se nám každodenní provoz šestisedačkové lanovky Innogy Line podaří udržet. Lyžaři mají nyní k dispozici celkem třináct kilometrů sjezdovek ve Svatém Petru, které jsou díky své poloze stále pod půl metrem sněhu. Od 4. dubna bude již navíc možné přímo ve Svatém Petru také parkovat, a to zcela zdarma," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že do neděle 3. dubna je v běžném provozu i Hromovka.

O Velikonočním víkendu 15. – 18. dubna se po jarní údržbě navíc vrátí do provozu i lanovka na Medvědín, která tak již zahájí letní sezónu a výjezdy v půlhodinových intervalech. K dispozici bude pro pěší, cyklisty, běžkaře nebo třeba skialpinisty. Sjezdovky na Medvědíně jsou již mimo provoz.

Lyžaři ve Špindlerově Mlýně. Ilustrační foto:
Na sjezdovce ve Špindlerově Mlýně zemřel padesátiletý polský lyžař

Pokud to situace umožní, do Velikonoc by chtěl udržet provoz také SkiResort Černá hora - Pec v areálech v Peci pod Sněžkou a na Černé hoře. Bude záležet na podmínkách i zájmu lyžařů. Také tam ceny skipasů s blížícím se koncem sezony klesly. Aktuálně se ve SkiResortu lyžuje na 26 km v areálech Černá hora, Pec pod Sněžkou a Malá Úpa za velikonoční ceny od 600 Kč/den (online), 790 Kč na pokladně.

Na sjezdovkách leží 70 až 100 cm sněhu. Večerní lyžování zůstává v provozu na sjezdovkách Javor v Peci pod Sněžkou, vždy v pátek a sobotu od 18 do 21 hodin. Černohorská sáňkařská cesta uzavřená. Provoz skibusových linek byl ukončen. Nadále operuje podle upraveného jízdního řádu městská linka v Peci pod Sněžkou mezi Hotelem Horizont a sjezdovkou Javor.

Tento víkend zakončí zimní sezonu skiareál Malá Úpa. Lyžovat se bude v celém areálu za zvýhodněné ceny.

Lanová dráha Sněžka bude v dubnu v provozu pouze o víkendech a od 15. do 19. dubna. Letní sezonu zahájí v sobotu 30. dubna.

V Trutnově se budou letos dít v dopravě velké věci, řidiče čeká několik uzavírek.
V Trutnově začne v dubnu oprava výpadovky na hory a stavba kruhového objezdu