Sníh podle informací z Horské služby Krkonoše spíše poletuje, ale trvale. Silničáři na Trutnovsku nehlásí žádné extrémní problémy. "Všechny úseky jsou sjízdné, jen v nejvyšších polohách, tedy na Horní Malé Úpě, se tvoří sněhové jazyky. Ale prohrnujeme to průběžně pluhy a sypeme inertním materiálem. Technika jezdila už večer od 18 do 23 hodin a pak hned ráno od tří. Upravujeme průběžně," informoval po desáté hodině ráno vedoucí cestmistrovství z Trutnova Milan Baxa.

Podobná situace je také ve Strážném a na Benecku. "Řidiči by si však při cestě na Pomezky měli rozhodně vzít zimní výbavu včetně řetězů," doporučil cestmistr. Na Trutnovsku podle policejní mluvčí Šárky Pižlové nebyly zatím kvůli sněžení hlášené dopravní nehody.
Horší situace je na Liberecku, kde bojují s nehodami.  Již ve 3:20 hodin ráno byli voláni profesionální hasiči z Jilemnice do Čisté u Horek, kde sjel osobní automobil do potoka. Nehoda se obešla bez zranění i bez úniku provozních kapalin.

Přesně v 6 hodin vyráželi do terénu profesionální hasiči z Tanvaldu, kteří jeli do Velkých Hamrů (části obce Bohdalovice). Zde jim była nahlášená nehoda, při které se Škoda Felicia otočila na střechu. Jeden člověk był odvezen ZZS na vyšetření. Profesionální hasiči z Tanvaldu jeli po 8. hodině odstraňovat spadlý strom do Desné, kde vzrostlý smrk zatarasil celou komunikaci. Hasiči pomocí motorových pil strom rozřezali a odklidili. Těsně před 9. hodinou pokračovali tanvaldští hasiči na stejnou práci k Harrachovu. Tam uzavřel komunikaci I/10 spadlý strom, který navíc poškodil svodidla.

K dalším popadaným stromům museli hasiči do Jilemnice (ulice V Jilmu), Stružince (části obce Pohoří), k Bozkovu či na Malou Skálu (do části obce Mukařov).
Pro kamiony je zavřený přechod v Harrachově.