Na hřebenech Krkonoš je 100 - 160 cm sněhu. Na ledovou krustu napadlo za posledních 24 hodin 10 cm, za posledních 48 hodin to bylo 30 cm a za poslední čtyři dny celkem 50 cm nového sněhu. Více sněhu je uloženo na závětrných svazích, v odtrhových zónách a ve žlabech.

Na místo tragické události v Obřím dole v Krkonoších letěly dva vrtulníky záchranářů.
FOTO: V Krkonoších se utrhla lavina, zahynul sedmnáctiletý skialpinista

V současné době se teploty na hřebenech pohybují okolo nuly, srážky jsou sněhové, s klesající nadmořskou výškou jsou srážky smíšené až dešťové. V polohách nad 1350 m n.m. se vlivem větru tvoří na závětrných svazích (SZ-JV) sněhové desky. Zde se mohou vyskytnout laviny deskové. V polohách pod 1400 m n.m. je sněhová pokrývka vlhká až mokrá. Tady se mohou vyskytnout laviny z mokrého sněhu ve všech expozicích.

"Uvolnění laviny je možné již při malém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích. V některých případech je možnost samovolného uvolnění lavin velkých a ve výjimečných případech i velmi velkých rozměrů, které se obvykle zastaví až v dolní části svahu. Tendence lavinového nebezpečí je setrvávající. Dávejte na sebe nejen na horách pozor," varuje Horská služba.