Do konce letošního roku plánuje developer dokončit i část druhé fáze se 75 jednotkami, z nichž 90 procent je podle informací společnosti prodáno. „Do infrastruktury a služeb jsme investovali přes 250 milionů korun, protože jsme chtěli nejen zajistit perfektní hotelový servis pro naše klienty, ale také rozšířit vybavenost pro místní obyvatele i další návštěvníky tohoto oblíbeného krkonošského horského střediska,“ řekl Jan Jerie, ředitel společnosti Crescon.

Celý komplex v krkonošských Vítkovicích má být hotový v zimní sezoně 2023/24. Komplex Aldrov Apartments & Resort se nachází u lyžařského areálu Aldrov ve Vítkovicích v Krkonoších. "Práce aktuálně pokračují na společenské budově A1 s pekárnou, vinným barem, bazénem, wellness a konferenčními místnostmi, která je součástí první fáze výstavby. Její plný provoz plánujeme spustit během letošního léta, ale řada služeb, jak pro majitele a hosty apartmánů, tak pro širokou veřejnost, už byla otevřena," popisuje Jan Jerie, ředitel společnosti Crescon.

V provozu už je restaurace Aldrovka s kapacitou 60 míst s moderním dřevěným interiérem. V rámci hlavní budovy developer zprovoznil rovněž recepci, půjčovnu sportovního vybavení, vyhřívaný bazén a vířivku. Práce finišují v dalších prostorách - v patře s wellness zónou, v podkrovní konferenční místnosti a v samostatné budově s krkonošskou hospůdkou.

Do Krkonoš přišlo jaro.
FOTO: Místo sněhu květy šafránu. Do krkonošských Albeřic už přišlo jaro

Ve výstavbě je rovněž druhá etapa projektu, která zahrnuje pět menších budov, ve kterých vyroste 75 apartmánů. Rezidenční areál celkem bude mít 12 budov a 139 moderních apartmánů o dispozicích 1+kk až 5+kk o velikosti od 37 do 149 metrů čtverečních, některé z nich budou přizpůsobené pro potřeby osob se sníženou pohyblivostí. Všechny budou plně vybavené, a to včetně kuchyně, nábytku a veškerého vnitřního zařízení. Součástí je také terasa nebo balkón, parkovací stání v podzemní garáži, lyžárna a sklepní kóje pro uložení sezonního vybavení.

Developer Jan Jerie tvrdí, že navzdory silné inflaci zájem o bydlení na horách trvá. „Přestože po obrovské poptávce po rekreačních objektech v době koronaviru se nyní tyto nemovitosti propadají, pro nové luxusní apartmány v atraktivních lokalitách to neplatí. Zájem o druhé bydlení na horách i v důsledku enormní inflace roste. Aktuálně tak po apartmánech v projektu Aldrov panuje poptávka především mezi bonitními klienty s naspořenými penězi, kteří se je touto investicí snaží ochránit před znehodnocením. Financování hypotékou se využívá minimálně,“ uvedl Jan Jerie.