SkiResort Černá hora - Pec přichystal novinku v Peci pod Sněžkou, kde investoval do převzetí bobové dráhy a zážitkového parku Lemurie. Bobová dráha, dlouhá 900 metrů, bude od soboty 29. dubna v provozu denně až do konce října, stejně jako sousední dětský areál Lemurie, který je plný prolézaček, dlouhých adrenalinových skluzavek, velikých trampolín.

Lyžařské středisko Pomezky v Malé Úpě plánuje pokračovat v zimní sezoně do 2. dubna.
Jaro neznamená všude konec zimní sezony. Byla podprůměrná, říkají ve Vrchlabí

„Je to investice do rozšíření letních aktivit. Hostům chceme poskytovat ucelené služby. V červenci otevřeme v Peci pod Sněžkou palačinkárnu CrePec (Creperie Pec), kde budeme dělat sladké a slané palačinky. Další novinkou bude produkt Enjoy Card po vzoru letních alpských karet, který nabídne balíček regionálních turistických atrakcí ve východních Krkonoších za výrazně zvýhodněnou cenu. K dostání bude na našem e-shopu a u ubytovatelů,“ řekl Deníku ředitel SkiResortu Černá hora - Pec Jakub Janda.

Inspirace z alpských středisek

Nová karta má být návštěvníkům hor k dispozici od června. Bude zahrnovat jízdy třemi lanovkami, bobovou dráhu v Peci pod Sněžkou, vstup na Stezku korunami stromů Krkonoše, do Aquacentra v Janských Lázních, dětských parků a také přepravu turistickou autobusovou linkou TourBUS na trase mezi Pecí pod Sněžkou a Janskými Lázněmi. „Produkt sdružuje turistické aktivity ve východních Krkonoších. Tento model funguje v Rakousku, Itálii či Francii. Osvědčil se například v Kitzbühelu, lidé se vrací do horských středisek i v letní sezoně. Byla to pro nás inspirace,“ dodal Janda.

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš navštívil v pátek stanici Horské služby v Peci pod Sněžkou. Ministerstvo je zřizovatelem Horské služby, na rekonstrukci poskytlo dotaci.
Digitalizace na horách. Ministr Bartoš chce zavést pro ubytovatele e-Turistu

V sobotu se také otvírá Herní krajina Pecka ve Velké Úpě u horní stanice sedačkové lanovky Portášky, která bude v provozu denně do 18. září a už tento víkend nabídne i půjčení elektrokol a koloběžek. Zájemci si můžou půjčit elektrokola od tohoto víkendu také v dolní stanici lanové dráhy v Janských Lázních.

Půjčení koloběžky na 2 hodiny stojí 300 korun (270 korun online), na pět hodin 450 korun. Cena za půjčení elektrokola ve SkiResortu je 600 korun na tři hodiny a 1200 Kč na celý den, u celoodpruženého kola 1100 a 1600 korun. Půjčení juniorského elektrokola stojí 400 korun na tři hodiny a 750 korun na celý den.

V sobotu 29. dubna se rozjedou lanovky z Janských Lázní na Černou horu a z Velké Úpy na Portášky. Černohorský Express bude jezdit nejprve o víkendech a poté od 13. května denně, lanovka na Portášky pojede denně od 17. června.

Sněžka se plní turisty v červnu, vrací se zahraniční návštěvníci.
Další zdražení. Cesta lanovkou na Sněžku bude stát o prázdninách šest stovek

Jízda lanovkou na Černou horu a zpět stojí 310 korun při nákupu online, 350 korun na pokladně, cesta lanovkou na Portášky a zpět 220 korun při nákupu online a 250 korun na pokladně. Lanovka na Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou bude v provozu patrně až od letních prázdnin po dokončení naplánovaný oprav.

Bikepark ve Špindlu bude letos uzavřený

Letní provoz zahajuje v sobotu 29. dubna rovněž Lanová dráha Sněžka, která bude v provozu denně od 8 do 19 hodin. Po loňském zdražení stojí cesta lanovkou z Pece pod Sněžkou na Sněžku a zpět pro dospělého 520 korun v období září - červen, v červenci a srpnu lidé zaplatí 620 korun. Do mezistanice na Růžové hoře se jezdí do konce června za 370 korun, o letních prázdninách za 440 korun.

Poslední dubnový víkend startuje rovněž letní provoz lanovky na Medvědín ve Špindlerově Mlýně. Cesta nahoru a dolů stojí 330 korun. V první polovině května se bude jezdit na Medvědín o víkendech, poté čtvrtek 18. - neděle 21. května a od 27. května denně. Restaurace Medvědín v nadmořské výšce 1235 metrů bude otevřená v provozní době lanovek. Ve Svatém Petru začne provoz lanové dráhy od 2. června.

Kolony aut ve Špindlerově Mlýně při Světovém poháru v alpském lyžování v sobotu 28. ledna 2023.
Kolaps dopravy v lyžařské sezoně? Opravy špindlerovských mostů kraj odloží o rok

Ve Špindlerově Mlýně zůstane uzavřený v letošní sezoně bikepark. „V následujících týdnech budou ve Svatém Petru zahájeny terénní a lesnické práce na stabilizačních opatřeních, souvisejících s přípravou propojení areálů Svatý Petr a Medvědín. Převážná část bude probíhat v prostoru trailů zdejšího bike parku, jejichž bezpečný a komfortní provoz bude tímto zásadně omezen natolik, že v letošní sezoně bohužel nebude Špindl Bikepark uveden do provozu,“ vysvětlili provozovatelé ze Skiareálu Špindlerův Mlýn.

V provozu je ve Špindlerově Mlýně bobová dráha, stejně tak v Harrachově. Lanovka z vrchlabských Herlíkovic na Žalý začne vozit turisty od 3. června.

Po celý prodloužený víkend 29. dubna - 1. května bude otevřený dětský park Baldův svět a Bobová dráha Berta v Areálu Mladé Buky. V sobotu 29. dubna zahajuje provoz Farmapark Muchomůrka ve Svobodě nad Úpou. Celoročně je otevřená Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních.