Z víkendového na každodenní přechází provoz lanovky Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Cílem letního provozu je přiblížení turistů a cyklistů k hlavním krkonošským trasám. Lanová dráha vede z rohu parkoviště Rokytka k chatě Lovčenka v Horních Domcích, tedy asi 400 metrů od hlavního rozcestí Ručičky.

Vůbec poprvé od konce zimní sezony se dnes rozjíždí lanovka z Herlíkovic na Žalý. „Pojedeme celé letní prázdniny, do 31. srpna. Novinkou letošní sezony je půjčovna horských kol, koloběžek a taky speciálních sjezdových kol. Máme tady tři tratě různých obtížností, které stojí za to vyzkoušet,“ říká ředitel areálu Martin Slíva.

Výrazně prodloužená otevírací doba je od července v dělostřelecké tvrzi Stachelberg. Muzeum i podzemí objektu lze navštívit každý den mimo pondělí. Letní provoz ve Skiparku Mladé Buky začne tuto sobotu. K již otevřenému bikeparku se dvěma tratěmi, bude otevřen letní tubing, který se svou délkou 136 metrů řadí k nejdelším tubingovým dráhám v republice, a také bungee trampolína.