Velké škody napáchala páteční bouřková apokalypsa. V Kohoutově museli kvůli tomu zrušit sobotní tradiční slavnosti lidových řemesel. V Adamově na Trutnovsku spadl strom před projíždějící sanitní vůz, ale místním občanům se podařilo kmen odstranit ještě před příjezdem hasičů a sanitka tak mohla projet. Před šestou hodinou odpoledne spadl strom na stojící linkový autobus v Radči u Úpice. Hasiči strom odřezali a odstranili, při události nebyl nikdo zraněn.

Zastaven byl provoz byl na železniční trati z Jaroměře do Dvora Králové, kde osobní vlak najel na spadlý strom. Další zasažené tratě byly z Trutnova do Teplic nad Metují, ze Starkoče do České Skalice a z Trutnova do Malých Svatoňovic, kde také popadaly stromy. Na řadě míst regionu byly na cestách popadané stromy, v Havlovicích a Libňatově jsou od páteční páté hodiny večer až dosud stále bez proudu a bojují s poškozením domů. Na řadě z nich došlo k vážnému poničení střech, objevily se v nich díry, jeden dům v Libňatově přišel o střechu úplně. Až do noci a následně od rána znovu místní občané intenzivně pracují na opravách poškozeného majetku. Podle našich informací postihl výpadek proudu rovněž Bernartice, Rtyni a Maršov u Úpice. Na Trutnovsku zasahovalo také mnoho jednotek sboru dobrovolných hasičů také v Hajnicích, Batňovicích a Rudníku-Arnultovicích.

"Po pátečních několika vlnách velmi silných bouřek evidujeme poruchy na vedeních vysokého a nízkého napětí na Trutnovsku a Náchodsku. Naši technici na odstranění poruch pracují, byli v terénu i celou noc. Spolupracujeme s Královéhradeckým krajem i s hasiči, odstraňujeme vzrostlé stromy, které popadaly na vedení, popadané vodiče. Budeme se snažit poruchy odstranit co nejdříve, pomáhají nám i kolegové z ostatních regionů a externí firmy. Nejprve se snažíme obnovit dodávku do větších měst a obcí, ale situace je vážná a prosíme obyvatele o pochopení a trpělivost," vyjádřila se k aktuální situaci mluvčí energetické společnosti ČEZ Šárka Beránková.

Následky větrné smršti v Bohuslavicích na Náchodsku.
V Bohuslavicích po větrné smršti sčítají škody a odklízejí následky