Do roku 2023 se dočká rekonstrukce za více než 30 milionů korun stravovací provoz. Další novou stavbou bude budova urgentního příjmu za 220 milionů korun.

Vizualizace parkovacího domu, který postaví Královéhradecký kraj v trutnovské nemocnici.
Kraj investuje do trutnovské nemocnice 600 milionů, postaví tam i parkovací dům

Stavbu pavilonu oddělení klinické biochemie za 129 milionů korun bez DPH financuje Královéhradecký kraj z vlastních prostředků prostřednictvím Fondu rozvoje a reprodukce. Vznikne tím nový objekt pro transfúzní oddělení, které v současnosti není v areálu nemocnice, hematologii a rehabilitaci.

V areálu trutnovské nemocnice vznikne nová budova pro transfúzní oddělení a hematologickou laboratoř.V areálu trutnovské nemocnice vznikne nová budova pro transfúzní oddělení, hematologickou laboratoř a rehabilitaci.Zdroj: BAK, stavební společnost

"Tato akce navazuje na první etapu výstavby laboratoří, která skončila na podzim 2020. V rámci ní prošla rekonstrukcí budova laboratoří mikrobiologie a imunologie. Kraj také v trutnovské nemocnici zrekonstruoval dvě patra pavilonu A, kde sídlí plicní, kožní, oční a oddělení ORL, a připravuje výstavbu budovy urgentního příjmu a navazujících oborů ARO a JIP za zhruba 220 milionů korun," uvedl hejtman Martin Červíček.

V areálu trutnovské nemocnice vznikne nová budova pro transfúzní oddělení, hematologickou laboratoř a oddělení nukleární medicíny.
Nemocnice se mění za čtvrt miliardy, dárce krve čeká moderní pavilon

"V novém třípodlažním objektu se bude nacházet rehabilitace, hematologie a transfúzní stanice. Monolitická železobetonová stavba bude provozně navazovat na stávající objekt laboratoří mikrobiologie a imunologie," upřesnil náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast investic.

Vizualizace nové budovy urgentního příjmu, která vznikne v Trutnově.
V trutnovské nemocnici vyroste čtyřpatrový pavilon urgentní péče za 150 milionů

"Osobně dlouhodobě vnímám nutnost pokračovat v modernizaci trutnovské nemocnice nejen kvůli významu města Trutnova, ale i s ohledem na celý region. Chceme tak zajistit špičkovou a dostupnou péči o pacienty, ale zároveň stabilizovat personální situaci. Lékaře a sestry tu budeme mít pouze tehdy, pokud jim kromě odpovídajícího finančního ohodnocení a poděkování poskytneme podmínky pro další odborný rozvoj v moderním prostředí vybaveném novými technologiemi," řekl hejtman Martin Červíček.

Primář gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice Jan Kestřánek (vlevo) s kolegou lékařem Karlem Červíčkem.
Ženy žádají alternativu k běžným porodům, říká primář trutnovské porodnice