Firmě už jsou malé prostory, které si na výrobu optických a teplotních senzorů pronajímá od roku 2010 v budově bývalého Texlenu na okraji sídliště Zelená louka. Má stále více zakázek, potřebuje navyšovat objem výroby a rozšiřovat stávající sortiment. Počet zaměstnanců se z někdejších devadesáti přehoupl přes dvě stovky. „Současné prostory jsou již nevyhovující a nesplňují kapacitní požadavky na výrobu a logistiku,“ oznámil ředitel trutnovského závodu Roman Demuth.

Předseda představenstva společnosti Pepperl+Fuchs Günter Kegel dokonce přiznal, že bez nové továrny by bylo setrvání firmy pod Krkonošemi v ohrožení. „Kdybychom neměli možnost tady expandovat, museli bychom Trutnov opustit a investovat jinde. Současný stav by pro nás byl do budoucna málo, nenaplňoval by naše další očekávání,“ prohlásil.

V průmyslové zóně má firma k dispozici parcely o výměře 22 tisíc čtverečných. Tovární budova bude mít asi 6,5 tisíce čtverečných metrů. Počet zaměstnanců v ní může vzrůst až na 300. „Umožní nám to nejen navyšovat objemy výroby a rozšiřovat stávající sortiment induktivních snímačů, ale také rozšířit naše portfolio o nové, inovativní a technologicky náročné produkty, jako jsou například optické závory,“ uvedl ředitel trutnovského závodu Roman Demuth.

Výhodou bude i lepší logistické napojení areálu. Významný prostor pro rozvoj a rozšiřování v nové továrně bude mít i oddělení vývoje a výzkumu. Ve firemním areálu navíc i po stavbě továrny zbyde dost místa ještě na jednu budovu. To pro případ, kdyby se Pepperle+Fuchs potřebovala výrazně rozšířit.

Management firmy věří, že se mu bude v Trutnově dařit i díky zaměstnancům. „Jsme s nimi spokojení, schopní si je sami vzdělávat, máme dobrou spolupráci s místní průmyslovkou. Snažíme se tvořit dobré pracovní podmínky a vycházet lidem vstříc i v osobních věcech. Chceme, aby se u nás cítili jako doma,“ řekl Günter Kegel.

Příchod dalšího špičkového producenta elektrotechnických výrobků do průmyslové zóny přivítal i trutnovský starosta Ivan Adamec. „Je to další střípek k tomu, aby se Trutnov dostal na vyšší laťku v kvalitě života a servisu, který lidem poskytuje. Dnes to možná nevzbuzuje takovou pozornost, protože je doba ekonomického růstu a přezaměstnanosti, ale to jednou skončí. Pak budeme rádi, že tu máme zaměstnavatele, kteří se o místní umí starat, zajistí jim dobrou práci v dobrých podmínkách a přiměřené platy,“ zdůraznil Adamec.

Firma Pepperl+Fuchs je už třetím rokem také partnerem trutnovské kultury. Prostřednictvím Společenského centr Uffo na ní letos přispěje částkou 250 tisíc korun.

Děkuji! Současné královně alpského lyžování Mikaele Shiffrinové se ve Špindlu líbilo. Přes sociální sítě poslala do světa pochvalu organizátorům a divákům.
Špindl sklízí chválu a plánuje