Trutnovští občané se mají opravdu nač těšit. Rada města narychlo rozdělila Trutnov na pět obchodních částí: Horní St. Město, Volanov, Cetrum, Poříčí a Bojiště. V každém z těchto nových územních celků vznikne nová průmyslově-obchodní zóna, která by v následujících třech letech měla zaměstnat 2 000 zaměstnanců, Trutnov by se měl tedy dostat pod hranici 2% nezaměstaných!

S celým výsledkem byl nejvíce spokojen starosta Ivan Adamec, který ještě večer stačil celý projekt pokřtít tradičním šampaňským a už plánoval, jak za dva roky bude brouzdat po nových nákupních centrech. Proto se ho Deník hned zeptal, co od celého projektu očekává a na co nejvíce se těší? Odpověděl takto: "Po sérii náročných jednání s našimi přáteli z Francii jsem rád, že se nám to vůbec celé povedlo! Od projektu samozřejmě očekávám snížení nezaměstnanosti a tím pádem zvýšení spokojenosti všech spoluobčanů, plus celkový růst našeho krásného města. A na co se těším? No že zde konečně budu moci koupit věci pro zahrádkáře, protože dosud jsem pro vše potřebné musel jezdit až do Hradce."

Jakých podniků se plánovaný megaprojekt bude týkat? Podle prvních informací by se měl do Trutnova dostat americký McDonald, a to dokonec dvakrát! Doplní ho známé KFC. Občané města se mohou těšit i na Tesco, Obi, Ikeu a další podniky. Základy všech center by měly mít slavnostní výkop již letos na podzim, konec stavebních prací se očekává na jaře 2013.

A jaký názor na rozhodnutí města mají samotní občané? Odpovědi čtěte v této anketě:

Pavel Malý, 17, Trutnov: Z nové investice jsem nadšen, už jen multikino a nebudu se muset plahočit do jiných měst v naší vlasti!

Jana Novotná, 30, Mladé Buky: V současné době jsem na mateřské, tudíž, až budu hledat za rok práci, vidím v tom velkou šanci. Dělat hamburgery v "Mekáči" byl můj celoživotní sen.

Jiřina Svatošová, 39, Starý Rokytník: Panu Adamcovi by měli všichni líbat ruce, co všechno pro naše město udělal!

Ivan Málek, 66, Trutnov: Jsem už v důchodu, a tohle mě vůbec nezajímá, spíš jsem proti. Jsem spokojenej s tím co už tady je. Jedině že by měli ještě lepší akce než v Kauflandu, to bych si klidně přivstal a do nového marketu zašel.

Jan Pich, 69, Trutnov: Hnal bych vedení města holí, co si to dovolujou, tahat sem nějaký Francouze! V 89 jsem necinkal na náměstí proto, aby tu bylo tohle. Je to podvod na lidi, tfuj! To tam klidně takhle napište!

Hugo Duben