Jak včera informovala tisková mluvčí zahrady Jana Myslivečková, prvním přírůstkem byl sameček Mick, který přišel na svět 2. srpna v brzkých ranních hodinách.

Žirafy porodily už sto padesát mláďat

Druhý spatřil světlo světa sameček Edgar ze dne 12. srpna a včera odpoledne se narodilo třetí mládě, shodou okolností také sameček.

Poslední mládě je již 150. mládětem žirafy Rothschildovy narozené v královédvorské zoologické zahradě. „Sameček žirafy Rothschildovy Edgar se narodil 12. 8. 2011 v odpoledních hodinách a pro jeho matku Etolu byl již 4. mládětem. Etola pochází z našeho chovu a narodila se v roce 2001, jako 110. žirafa Rothschildova. Porod středečního mláděte začal v 10.30 hodin a mládě přišlo na svět přesně po dvou hodinách, tedy ve 12.30 hodin. Ihned se začalo stavět na vratkých nohách a ve 13.30 již stálo,“ popsal zoolog Luděk Čulík.

Jak dále konstatoval, čerstvé mládě je opět sameček a pro svou zkušenou matku Jarunu je již šestým mládětem. Jaruna pochází z olomouckého chovu a do naší zahrady přišla v roce 1998. Otcem obou mláďat je samec Tommy, pocházející ze Zoo Rhenen v Holandsku. Poslední mládě je jeho již šestnáctým potomkem,“ sdělil zoolog Luděk Čulík.

Žirafa Rothschildova je jedním z nejohroženějších poddruhů žirafy. V současné době žije v přírodě jenom v národních parcích Keni a Ugandy. Jejich počty se odhadují na pouhých několik set kusů. Pro žirafy Rothschildovy je typická tmavá kresba, kaňkovité a obdélníkové skvrny se světlými linkami, které je na první pohled odlišují od ostatních poddruhů žiraf.