Na pátrací akci vyrazili společně s PČR včetně kynologů, členy Horské služby ČR a Českého červeného kříže, celkem stovka lidí. Zatímco se členové Horské služby se psy pro plošné vyhledávání a hasičští lezci vydali do skalnaté oblasti vyhlídek, ostatní utvořili rojnici a prohledávali les.

„Pátrání nebylo jednoduché. Na účastníky cvičení čekal obtížný skalnatý terén a hluboké strže. Také popis osob obsahoval schválně jen kusé informace," upozornila mluvčí HZS Libereckého kraje Zdeňka Štrauchová. Cílem bylo nalézt celkem šest pohřešovaných lidí, přičemž o čtyřech bylo známo alespoň jejich oblečení, kdežto o dvou nevěděl nikdo nic. „Šlo o turisty, kteří se navzájem neznali a vydali se do oblasti skalních měst Kalich a Sokol.

Všechny osoby se během několika hodin podařilo úspěšně vypátrat, ale rozhodně to nebylo jen tak. Lezci například objevili zraněnou dívku v průrvě hluboké 25 metrů pod Husníkovou vyhlídkou a bylo třeba ji vytáhnout. Hasiči k ní slanili s potřebným materiálem a pomocí nosítek, vakuové matrace a lezeckého vybavení dostali dívku ven," dodala mluvčí.