Řidiči, kteří míří na hory či zpět do města, budou muset být trpěliví. Dnes ráno začíná plánovaná výstavba kruhové křižovatky, která napojí vznikající průmyslovou a obchodní zónu na Krkonošskou ulici. Na měsíc tak bude uzavřena spojka s Horskou ulicí a provoz bude na místě řízen světelnými signály.

„Uzavírka potrvá do neděle 2. září. Uzavřen ale bude jen krátký úsek u stávající křižovatky. Provoz ve zbytku Skřivánčí ulice zůstane zachován, s vjezdem i výjezdem u Autostylu," podotýká Veronika Svobodová, tisková mluvčí trutnovské radnice.

V úseku budoucí křižovatky bude po dobu výstavby kyvadlový provoz vždy pouze v jednom jízdním pruhu a bude řízen semafory. „Tím bychom chtěli řidiče požádat o ohleduplnost a opatrnost. Je třeba, aby dbali světelného značení a nejezdili na červenou. Na místě se objeví policejní hlídky, které dohlédnou na bezpečnost a plynulost silničního provozu," upozorňuje tiskový mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Nově vznikající křižovatka se už za několik týdnů stane důležitým dopravním uzlem na hlavním tahu na hory. „Napojení vjezdu do průmyslové zóny bude dostavěno na podzim. V současné době jsou již před dokončením hlavní budovy supermarketů Tesco a OBI, které otevřou ještě před koncem letošního roku," uvedla Veronika Svobodová.

Řidiče tak během výstavby kruhového objezdu čeká na Krkonošské ulici už druhá uzavírka. Až do konce října je totiž kvůli kompletní rekonstrukci zcela uzavřen most v Horním Starém Městě a provoz vede skrz město. „Protože ale Skřivánčí ulice nepatří mezi důležité komunikace, zvládne dočasný nárůst dopravy bez problému například ulice Československé armády vedoucí od Cihelny k Bille," dodává mluvčí Svobodová.