Bude to poslední úplná uzavírka spojená s opravou lávky. První polovina ocelové konstrukce je na místě už od 5. prosince. Její barva nakonec není bílá, jak radnice původně plánovala, ale prachově šedá. Druhou část má jeřáb usadit na místo v sobotu 9. března dopoledne.

V Trutnově začne v sobotu 9. března uzavírka v ulici Na Struze.V Trutnově začne v sobotu 9. března uzavírka v ulici Na Struze.Zdroj: Město Trutnov

Po umístění konstrukce se budou montovat trapézové plechy s výztuží, poté se vybetonuje mostovka. Usazení střechy a skleněných výplní se bude provádět za provozu.

V době úplné uzavírky město opět vytvoří provizorní přechod pro chodce pro bezpečné přejití z ulice Pod Sadem do ulice K Příkopu a naopak.

Trutnov vybuduje nový kruhový objezd na křižovatce u hotelu Patria.
Trutnov bude mít nový kruhový objezd do konce května, zaplatí ho město

„Termín uzavírky byl zvolen z důvodu konání jarních prázdnin, kdy žáci a studenti nejezdí do škol, aby byla doprava v Trutnově co nejméně zatížena,“ vysvětlila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Zhruba na přelomu dubna a května začne nová skleněná lávka sloužit lidem. Rekonstrukce vyšla na 29 milionů Kč, z nichž 24 milionů Kč pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Bývalý areál Texlenu Trutnov v Horské ulici neskončil kompletní demolicí. Trutnovská společnost Autostyl ho zachránila díky rozsáhlé rekonstrukci.
Areál bývalého Texlenu v Trutnově vstal po sedmnácti letech z mrtvých

První polovinu ocelové konstrukce nové lávky nad silnicí první třídy Na Struze v Trutnově usadil 5. prosince 2023 jeřáb. Konstrukce měřila 24 metrů, vážila 17 tun. Vyrobila ji firma Aerolux zabývající se výrobou mostních konstrukcí a protihlukových stěn, které mimo jiné dodávala na dálnici D11 mezi Jaroměří a Hradcem Králové. Nová lávka je vyrobená z oceli, má antikorozní nátěr a povrchovou barvu.

Práce na výměně skleněné lávky začaly 1. srpna. Výměnu si vyžádal špatný technický stav. „Lávka se stala významným prvkem pěší a cyklo dopravy v Trutnově. Bohužel zcela dosloužila a už několik let jsme fungovali v nouzovém režimu,“ uvedl starosta Trutnova Michal Rosa.