Jak řekl principál Jaroslav Joo, každodenní kontakt s člověkem je prvotním začátkem pro výchovu zvířat. Kdo by si však myslel, že na ně půjde s bičem, spletl by se: „Je třeba s nimi být většinu dne, musí vám bezpodmínečně důvěřovat, jinak bych tu už nebyl,“ vysvětlil Joo a dodal, že tygří maminka Mája ho chvíli po porodu během krmení mláďat oblizovala přes mříže. Takové pouto je pro něj největším vyznamenáním.

„Jak se narodí, hned se začnou mezi sebou prát. Krmit je musíme každé tři až čtyři hodiny,“ sdělila Marcela Joo, která se stará o dvacetidenní mláďátka, jež maminka zanedbává. Prozatím dostávají kočičí mléko, to ale není tak výživné (i když je nejvhodnější), jako od mámy, a tak zatím nemají řádně narostlou srst. S přibývajícím věkem jim však doroste.

Zatímco nyní vyhlížejí malé šelmy jako koťátka, v dospělosti sežerou 10 – 20 kilogramů masa denně. „Psovi dáte na hraní malou kost, tygrovi prasečí hlavu,“ řekl se smíchem Jaroslav Joo, který drží mimo jiné český rekord v držení hlavy v tygří tlamě na čas. Zvládl to neuvěřitelných 23,82 vteřiny. Dokázal také přimět pumu, aby přeskočila ze hřbetu jednoho poníka na hřbet druhého, aniž by zaútočila a seděl s tygry v kleci pět hodin. Podle jeho slov to bylo jedno z nejklidnějších období jeho života.

A jak malé tygry vlastně začne cvičit? „Vezmu si knížku, lehnu si s nimi do výběhu a oni přeze mě budou lézt, všechno ostatní přijde samo,“ dodal Jaroslav Joo.

Představení nejznámějšícho cirkusu u nás je k vidění od středy do pátku od 17 hodin a v sobotu a v neděli od 14 hodin.