Od 1. února 2023 dojde ke zpoplatnění stání vozidel v centru města na parkovišti v ulici Plickova, na parkovacích místech na bývalém autobusovém nádraží, v ulici Bratří Čapků, na náměstí T. G. Masaryka, v ulici Dr. E. Beneše a Dr. A. Hejny. Všechny tyto parkovací plochy budou osazeny parkovacími automaty, které umožňují hotovostní platby i platby platební kartou.

Zpoplatněný časový úsek bude v pondělí až pátek od 7 do 17 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin. Mimo výše uvedenou dobu bude stání bezplatné. Parkovné za stání vozidla se bude hradit zakoupením parkovacího lístku v příslušném parkovacím automatu nebo zakoupením roční parkovací karty. Cena placeného stání byla stanovena na 5 Kč za první hodinu a 10 Kč za každou další hodinu stání.

Vizualizace parkovacího domu na Zelené Louce na největším trutnovském sídlišti, který chce stavět město.
Plán Trutnova na stavbu parkovacího domu narazil na odpor obyvatel paneláků

Parkovací karta stojí 1600 Kč na rok nebo 900 Kč na půl roku pro rezidenty (osoby s trvalým pobytem v lokalitách kde je parkování zpoplatněno), 2000 Kč pro provozovatele vozidla, který je právnickou nebo fyzickou osobou, která má sídlo nebo provozovnu ve zpoplatněné lokalitě, a 2400 Kč pro ostatní veřejnost. Parkovací kartu bude možné zakoupit od 9. ledna 2023 v době úředních hodin na městském úřadě v Úpici. Kontrolu placení parkovného bude provádět městská policie.

Jeden z domů v Regnerově ulici v Úpici, který koupilo v dražbě město.
Úpici trápí problémy s nepřizpůsobivými občany. Lidé mají vyžírků plné zuby