Zdevastovaný povrch chodníku na úpickém nábřeží je ve druhé polovině rekonstrukce. Oblíbené promenádní místo v Palackého ulici a důležitý přechod mezi městskými částmi Veselka a Sychrov, z pravé strany lemující tok řeky Úpy, se od začátku října mění.

Kvůli nerovnostem, statickým poruchám, celkovému stáří a především kvůli snížené bezpečnosti rozhodlo zastupitelstvo města o takřka dvoumilionové investici. Díky ní má na břehu do konce listopadu vzniknout nový asfaltový povrch 345 metrů dlouhého chodníku. Jednou z priorit opravy je také dostatečné odvodnění, které má zamezit vzniku obtěžujících kaluží. Celou stavbu doplní také nové zábradlí.

„Já teď sice kvůli těm opravám musím chodit na zastávku přes město nebo po silnici, ale moc mi to nevadí. Bylo vidět, že tahle cesta je už hodně stará, držela se tu voda, byla to sama díra a když si člověk nedal pozor, tak měl na podzim a v zimě obvykle boty plné vody. Teď už to tak po rekonstrukcích nebude, to je super. Už aby to bylo hotové, těším se," řekla Krkonošskému deníku Eliška Špringerová, která ve středu ráno spěchala na zastávku, aby stihla autobus.

Kromě změn pro chodce se definitivně ulevilo v šestitisícovém městě v Podkrkonoší také řidičům. Nábřeží nedaleký most F. L. Riegra přes řeku Úpu, který byl od jara v péči dělníků, byl otevřen a auta už proudí oběma pruhy. Ačkoliv předpokládaným termínem dokončení prací byl až 30. listopad, doprava Úpicí proudí plynule už nyní. Cesta z Náchoda do Trutnova tak přišla o další omezení. Řidiči však nadále musí počítat s omezením v Adamově a Bohuslavicích, kde stavební práce ještě pokračují.